پروژه های مگا ترکیه

26 اردیبهشت 1400 ساعت :19:58 1609
همانطور که در برنامه چشم انداز 2023 آنها تعریف شده است ، ترکیه این هدف را دارد که یکی از برترین اقتصادهای جهان باشد.

با توجه به اینکه فقط 20 سال پیش ، عملکرد ترکیه به شدت پایین بود ، تعیین این هدف بزرگ بزرگ به نظر می رسد.با این حال ، دولت ترکیه یک برنامه استراتژیک دارد و آن راه اندازی پروژه های کلان ترکیه هستند ، یک مجموعه قابل توجه شامل تقریبا 100 تلاش حمل و نقل ، انرژی و زیرساخت. با هزینه ساخت 100 میلیارد دلار ، مقیاس برخی از آنها دور از ذهن است.

همانطور که در اطلاعیه نخست وزیر بینالی یلدیریم در نوامبر 2017 مبنی بر تعلق شش پروژه از ده پروژه مگا در جهان به ترکیه تعلق دارد ، دولت ترکیه از آگاهی دادن به مردم ابایی ندارد.

یکی از این نمونه ها تونل اوراسیا دو عرشه است که در زیر تنگه بسفر جریان دارد و در عرض 5 دقیقه رانندگی طرف اروپایی و آسیایی استانبول را به هم متصل می کند. روزانه با 120،000 وسیله نقلیه سروکار داشت ، در سال 2016 افتتاح شد و بسیاری از شرکتهای بین المللی در ساخت آن شرکت کردند از جمله آمریکا ، انگلیس ، هلندی ، آلمانی ، ایتالیایی و فرانسوی.

این تونل 13.6 کیلومتری مارمارای را که 60 متر زیر دریا است تکمیل می کند و همچنین طول سفر بین دو قاره را به چهار دقیقه کاهش داده است. پروژه مارمارای هنگامی که در سال 2005 پس از یافتن مصنوعات مربوط به دوران بیزانس در سمت اروپایی متوقف شد ، خبرها را به اخبار تبدیل کرد.

همه آنها ، به غیر از تونل مارمارای ، با استفاده از مدل کسب و کار PPP با تکیه بر مفهوم بودجه BOT ساخت-بهره برداری-انتقال تکمیل شده یا می شوند. مقامات به طور منظم از شرکت ها دعوت می کنند تا مناقصه ها را به عنوان نهادهای خصوصی که بخشی از طرح چشم انداز ترکیه هستند ، پیشنهاد دهند.

5 مگا پروژه بزرگ مقیاس بزرگ ترکیه

فرودگاه سوم جدید استانبول

با آغاز فاز اول در سال 2018 ، هیاهوی اطراف فرودگاه سوم جدید استانبول به سرعت در حال افزایش است. ظرفیت مسافر آن را به بزرگترین در جهان تبدیل خواهد کرد ، اما دولت ترکیه مشتاقانه به این نکته اشاره دارد که این فرودگاه کسب شهرت یا ثبت رکوردهای جهانی نیست. آنها می گویند موقعیت جغرافیایی استراتژیک ترکیه این کشور را به قطب ایده آل هواپیمایی برای جهان تبدیل کرده است.

فرودگاه سوم جدید استانبول

پس از تکمیل کامل ، جایگزین فرودگاه فعلی آتاتورک استانبول می شود که برای مقابله با افزایش ظرفیت مسافر تلاش می کند. نشسته در منطقه Arnavutkoy در استانبول اروپا ، کل هزینه ساخت فرودگاه جدید که 76،500،000 مایل مربع را پوشش می دهد ، 10.2 میلیارد دلار خیره کننده است.

پروژه کانال استانبول

تنگه بسفر یکی از مهمترین بخشهای آب در جهان است. با اتصال دریای سیاه به دریای مرمره ، روزانه صدها تانکر از طریق آن برای حمل کالا ، نفت و سایر محصولات دیگر عبور می کنند.دولت ترکیه می گوید این یک مشکل است زیرا بسفر کثیف ، آلوده شده و نمی تواند تقاضای ترافیک را برطرف کند. راه حل این پروژه کاملا مغزآلود کانال استانبول است .

پروژه کانال استانبول

آبراه مصنوعی در سطح دریا قادر خواهد بود با 160 کشتی در روز کنار بیاید و هزینه ای سرسام آور 15 میلیارد دلار خواهد داشت. این کانال که به طول 42 کیلومتر از طریق مناطق کوچوک چکمه جه و آرناووتکوی کشیده شده است ، استانبول اروپا را به یک جزیره تبدیل می کند.

مرکز مالی استانبول: طرف آسیایی

استانبول در حال حاضر یک شهر برجسته در جهان است ، حتی مانند میلان و رم به عنوان مقاصد گردشگری شکست می دهد. با این حال ، بیشتر طرف اروپایی است که تحسین و توجه را به خود جلب می کند ، اما همه چیز با ساخت مرکز مالی استانبول تغییر خواهد کرد ، هدف این است که استانبول آسیایی را به یک مرکز پول مانند نیویورک تبدیل کند.

مرکز مالی استانبول: طرف آسیایی

استانبول ، در حال حاضر یک مرکز تجاری می تواند به راحتی با نیروی کار مجرب و بازارهای منظم خود این نقش را بر عهده بگیرد. آفتاب سرمایه گذاری 4.5 میلیارد دلاری با مساحت 2.500.000 متر مربع ، یک مرکز تجاری و مسکونی شامل مراکز خرید ، دفاتر ، منازل و هتل را تشکیل می دهد.

پروژه های Mega Bridge در ترکیه

عثمان گازی یک پل معلق چشمگیر است ، از طریق دریای مرمره که باعث کاهش زمان سفر بین استانبول و مناطق در امتداد ساحل غربی می شود. این پروژه در سال 2016 افتتاح شد ، بخشی از بزرگراه وسیع استانبول-ازمیر است که به خودی خود اقدامی حیرت انگیز است زیرا عظیم ترین پروژه شبکه حمل و نقل است که در تاریخ ترکیه تلاش شده است.

پروژه های Mega Bridge در ترکیه

عثمان گازی ، همراه با سومین پل تازه ساخته شده روی بسفر ، پل Yavuz Sultan Selim به شهرت رسیده است. با کشش 1.4 کیلومتر ، یکی از بلندترین پل های معلق جهان است.

دولت ترکیه به این شاهکارهای چشمگیر راضی نیست. آنها همچنین می خواهند پل 3/6 کیلومتری Canakkale 1915 را بسازند و در دامانل واقع شده است که با تکمیل آن طولانی ترین پل معلق جهان خواهد بود. هزینه ساخت این پل 10.5 میلیارد دلار است و آخرین مهلت آن 2023 است.

پروژه سه طبقه تونل استانبول

با اتصال آسیا و اروپا ، تونل سه طبقه استانبول به طول 31 کیلومتر و عرض 110 متری سطح دریا قرار دارد. از جمله خط مترو و خطوط اتومبیل ، ایده کاهش ازدحام در ترافیک استانبول است.ساخت و ساز در سال 2017 آغاز شده و فقط 6.5 کیلومتر واقع در زیر دریا خواهد بود. هزینه ساخت برآورد شده 3.5 میلیارد دلار است ، اما این فقط یک قطره در اقیانوس در مقایسه با سایر پروژه های بزرگ در ترکیه است.

منبع: تور استانبول

امتیاز 2 از 5 | از بین 1609 امتیاز دهنده به پروژه های مگا ترکیه

نظرات کاربران

شما می توانید نظر خود را برای ما بنویسید

مشاهده بیشتر

جاذبه های استانبول

مشاهده بیشتر

هتل های استانبول