تور استانبول | تور لحظه آخری استانبول | قیمت تور ارزان | تور تابستان | تور نوروز 99 استانبول

استانبول نیازی به معرفی ندارد. شما در مورد این شهر از طریق تور استانبول چیزهای زیادی می دانید. ایاصوفیه معروف ، پل گالاتا ، بسفر و بازار بزرگ. اما استانبول چیزهای بیشتری برای ارائه دارد.استانبول به معنای واقعی کلمه پلی بین قاره اروپا و قاره آسیا است. کل شهر ترکیبی از تمام تاریخ و فرهنگ باستان با هم است. یک چهار راه ابریشم که در آن بازرگانان می آمدند و می روند ، فاتحان برای برتری یافتن شهر ها و پادشاهی های آنجا می جنگند و بقایای آنها هنوز در آنجا است.وقتی وارد فرودگاه بین المللی استانبول می شوید. آسان است که با اتوبوس محلی به مرکز شهر استانبول بروید. استانبول کارت را بخرید و مقداری اعتبار در آن بگذارید تا بتوانید بعداً از آن برای سایر گزینه های حمل و نقل مانند اتوبوس ، مترو و تراموا نیز استفاده کنید. از آنجا با اتوبوس به میدان اصلی میدان تقسیم استانبول بروید و از آنجا گزینه سفر به مقصد خود را انتخاب کنید.ویدیو زیر نمایی کلی از مسجد ایا صوفیه و محله بی اوغلو استانبول است که اکثر تورهای مسافرتی استانبول در کنار این محله و میدان تکسیم و خیابان استقلال برگزار می شود و دلیل آن هم اینست که قسمت اروپایی استانبول دسترسی بهتری به مراکز توریستی دارد.

جاذبه های اصلی شهر استانبول که با تور استانبول باید بازدید کنید

در استانبول بگردید:

بیشتر چیزهای معروف در سمت اروپایی استانبول است. همانطور که گفته شد حمل و نقل محلی بسیار راحت است. اگر هتل شما در مرکز شهر است می توانید حمل و نقل محلی از جمله کشتی را انجام دهید. کشتی شما را به قسمت های مختلف به شهر و در قسمت آسیایی استانبول می برد. این هزینه برای هر نفر 20 لیر است.

تور 7 شب و 10 شب استانبول

نکات برجسته استانبول :

  • ایاصوفیه: شماره یک نقطه اصلی کل استانبول است. در مسیحیت و همچنین در اسلام نقش مهمی در فرهنگ اوراسیا باستان بازی کرد.
  • مسجد سلطان احمد: معروف به مسجد آبی دومین نقطه مهم در آن سوی ایاصوفیه است
  • مخزن آب باسیلیکا: ساخته شده از یک مخزن آب در زمان بیزانس بسیار مرموز 336 ستون در تاریکی می تواند حاوی 80.000 لیتر آب باشد.
  • بازار بزرگ: در یکی از قدیمی ترین بازارهای جهان باستان قدم بزنید و خرید کنید.
  • پل گالاتا :در آنجا می بینید ماهیگیران محلی ماهی های خود را صید می کنند.
  • برج گالاتا: نمای کاملی از شهر دارد. مراقب باشید این مکان مهم می تواند شلوغ باشد.
  • بسفر: در بین آسیا و اروپا قسمت خوبی برای یک تور قایقرانی و گشت و گذار در شهر با کشتی یا قایق است.
  • منطقه کادیکوی: در سمت آسیا با رستوران ها و مغازه ها بسیار زیبا است.
  • میدان تکسیم: منطقه اصلی رستوران ها ،هتل ها و خیابان استقلال که همه مسافران که در سایت توریاب قیمت تور استانبول را جستجو می کنند برای خرید به آنجا می روند و غذای خوبی دارند.

نکات برجسته استانبول

غذا در استانبول :

استانبول در دوران باستان دوراهی راه ابریشم است. و بقایای غذای عظیم آسیایی ، اروپایی ، مرکزی ، آسیای شرقی ، آفریقایی را به جا گذاشته است. مطمئناً همه ما کباب را می شناسیم. غذای ترکی فقط با گوشت مانند شوارما ، غذای دونر و رول گوشت همراه با سس و کاری ، برنج و سبزیجات همراه نیست. نه ، به طرز شگفت انگیزی جنبه بسیار شیرینی هم دارد. نوشیدن قهوه یا چای ترکی همراه با دلمه ترکی یا غذاهای شیرین با طعم های شیرین مختلف همچنان یکی از موارد مورد علاقه همه توریست های استانبول است. کافی است به بسیاری از فروشگاه های نانوایی با تراس بروید تا بتوانید با استفاده از طعم دلپذیرها ، در هنگام غروب آفتاب با منظره ای زیبا از بسفر مقداری چای بنوشید.

کجا دونر کباب ترکی بخورید؟

در قسمت اروپایی به کارادینیز دونر در محله بشیکتاش | دونرسی شاهین استا دونر در سیرکسی | دونرسی انجین دونر در امینونو | میدان جیف تلیک دنر در بشیکتاش | مون حصیر دون در تکسیم | دونرسی سادیک استا دونر در آکسارای | صِدِف بوفه دونر در محله سلطان احمد | هیبت دونر استانبول در باه سلی اِوِلر | کاردیشلر لوکانتاسی دونر در کمر بورغاز | و در قسم آسیایی دونر جلال استا محله عمرانیه و دونرسی علی استا محله مال تپه و تاتاسلیم دونر لوکانتاسی محله آتاشهیر استانبول بهترین دونر کباب استانبول را ارائه میدهند.

کجا دونر کباب ترکی بخورید؟

بهترین محله ها در استانبول برای زندگی:

جمعیت 16 میلیونی استانبول در همه محله های اروپایی و آسیایی آن پراکنده شده است:

محله های استانبول واقع در بخش اروپایی:

آرناووت کوی ، آوجیلار ، باغجیلار، باهچه لیولر، باکرکوی، باشاک شهیر، بایرام پاشا، بشیکتاش، بیلیک دوزو، بیوگلو، بویوک چکمجه، چاتالجا، اسنلر، اسنیورت، ایوپ، فاتیح، قاضی عثمان پاشا، گون گورن، کاغیت هانه، کوچوک چکمجه، ساریر، سیلیوری)، سلطان قاضی، شیشلی، زیتین بورنو

محله های استانبول واقع در بخش آسیایی:

آدالار، آتاشهیر، بیکوز، چکمه کوی، کادیکوی، کارتال، مال تپه، پندیک، سنجاق تپه، سلطان بیلی، شیله، توزلا، عمرانیه ،اسکودار

بهترین محله ها در استانبول برای زندگی

محله ببک:محله ببک انتخاب اول ثروتمندان و افراد مشهور ترکیه بخاطر امنیت و امکانات آن است.خانه های رویایی و ویلایی این منطقه از نمای بسفر بهره می برد و ساکنین ببک با پیاده روی در جاده سلامتی ببک که در کنار دریای مرمره قرار دارد از ورزش در فضای طبیعی لذت می برند.محله باکرکوی:باکرکوی یک منطقه مسکونی و توسعه یافته، با بافت جمعیتی برای طبقه متوسط ​​استانبول است.نزدیکی آن به فرودگاه  ودارا بودن مراکز خرید مانند کاپاسیتی،گالریا،کاروسل این منطقه را برای زندگی محبوب نموده است.محله سلطان احمد:این شهر قدیمی استانبول است محل تلاقی امپراتوریهای روم ، بیزانس و عثمانی بوده و مسجد سلطان احمد و مسجد آبی ، ایا صوفیه ، بازار بزرگ استانبول ، بازار آراستا ،کاخ توپکاپی ، و آب انبار قصر سلطنتی ، میدان اسب دوانی در اینجا قرار دارند.محله بی اوغلو :از سلطان احمد از طریق پل گالاتا می توانید به بی اوغلو محله آرام استانبول بروید که در نزدیکی خود خیابان استقلال شلوغ و میدان تکسیم را دارد.محله لونت:محله تجاری ، مالی و اقتصادی استانبول است.محله کاراکوی:الان این منطقه دارای بندر با ساکنانی عمدتا بومی است.محله بشیکتاش:گرانترین خانه های ترکیه و محل زندگی افراد مشهور است. محله بالات: محله ای برای جمعیت ارتدکس یونان و ارامنه استانبول است.دارای خانه های با دیوار های رنگارنگ و کوچه های پر شیب و موزائیک ها و نقاشی های بیزانس قرن چهاردهم است. محله کادیکوی: در قسمت آسیایی مخصوص لباس عروس و لباس شب با یک خیابان مشهور به اسم بغداد است. محله آرناووت کوی: این محله زندگی شبانه استانبول را در خود جای داده است.

پارک های آبی استانبول:

پارک آبی آکوا مارین، پارک آبی دلفین دو پارک زیبا با تفریحات و امکانات گسترده آبی هستند.

درجه آب و هوا در استانبول:

اسفند تا فروردین 10 درجه با کمی بارش باران و فروردین تا اردیبهشت دما به 18 درجه می رسد و اردیبهشت تا خرداد دما تا مرز 22 درجه و خرداد تا تیر دما تا 25 درجه و تیر تا شهریور تا 30 درجه و شهریور تا مهر تا 24 درجه مهر تا آبان تا 20 درجه و آبان تا آذر تا 17 درجه و آذر تا اسفند به صفر با بارش برف نزدیک می شود.

درجه آب و هوا در استانبول

نحوه خرید سیم کارت ترکیه:

ترکسل، ترک تِله‌کوم و وُدافون از معروف ترین اپراتورهای تلفن همراه ترکیه هستند و شما با ارائه پاسپورت می توانید یک سیم کارت اعتباری یک ماهه دریافت کنید و سیم کارت دائمی برای مسافران تور استانبول امکانپذیر نیست و با انتخاب یک بسته ترکیبی 500 دقیقه مکالمه و 2 گیگ اینترنت به قیمت 60 لیر سیم کارت را فعال کنید.

سیم کارت ترکیه

بخش آسیایی و اروپایی استانبول:

استانبول از قاضی کوی یا کادی کوی در سمت آسیایی رشد کرد و با امپراتوری روم و عثمانی سمت اروپایی استانبول شکل گرفت. بخش آسیایی تاریخی تر و پرجمعیت تر از سمت اروپایی است. نوار ساحلی بخش آسیایی مناسب ورزش، دوچرخه و پیاده روی است.مدرن‌ترین خیابان‌ بخش آسیایی استانبول "خیابان بغداد" در حد فاصل قاضی کوی و بوستانسی کشیده شده است.در تور ارزان استانبول مراکز خرید خرید آکاسیا، پالادیوم، کوزی، ویاپورت و مکان های تاریخی مانند مسجد مهرماه سلطان در محله اسکودار و تپه‌های چاملیجا را در بخش آسیایی استانبول از دست ندهید.در بخش اروپایی استانبول برج گالاتا، کاخ دلمه باغچه، کاخ توپکاپی، مسجد سلیمانیه، مسجد ایاصوفیه، مسجد آبی، محله گالاتا، تنگه بسفروس، منطقه فاتیح، گلدن هورن یا شاخ طلایی، کاخ توپکاپی، مسجد سلطان احمد، آب انبار باسیلیکا، پارک گولهانه، کلیسای چورا، مسجد سلیمانیه و دژ یدیکلو را حتما در برنامه بازدید خود قرار دهید.

بخش آسیایی و اروپایی استانبول

پل‌های رو دریای مرمره استانبول:

1-پل بسفر 1150 متر طول و 39 متر عرض و 105 ارتفاع قسمت اروپایی و آسیایی را بهم وصل می کند. 2-پل فاتح سلطان مهمت:نام دیگرش پل بسفر 2 است که به یاد سلطان مهمت نامگذاری شده است و کارش ارتباط 2 سمت استانبول است.3-پل گالاتا:ساخته شده در قرن 19 بر روی شاخ طلایی بنا شده است و همیشه صف طولانی ماهی‌گیرانی که قلاب ماهی را در آب انداخته‌ و در کمین صید ماهی هستند تصویر قالب این پل است. 4-مترو پل شاخ طلایی: نوسازترین پل استانبول برای ارتباط بی‌اغلو به منطقه فاتح است.5-پل یاووز سلطان سلیم:مانند 4 پل‌ قبلی استانبول 2 بخش آسیایی و اروپایی را به یکدیگر وصل می‌کند. 59 متر عرض و ده لاین تردد وسایل نقلیه دارد.

پل‌های رو دریای مرمره استانبول

تنگه بسفر:

نام های دیگر این تنگه 30 کیلومتری بوسفور، بسفروس است و با 2 پل ارتباطی بخش آسیایی و اروپایی و همچنین دریای سیاه و دریای مرمره را به هم متصل می‌کند.در این محدوده آبی عمق دریا به 124 متر نیز می رسد.

گرانترین ویلاها و خانه های استانبول در کدام محله است:

منطقه ینیکوی در Sariyer استانبول جایگاه خانه های گران قیمت ترکیه و استانبول است.خانه های کنار دریا با اسکله اختصاصی که در سریال های ترکیه دیده می شود و موسوم به یالی است در ینیکوی قرار دارند که قیمت بالای 4 تا 20 میلیون دلار دارند.

گرانترین ویلاها و خانه های استانبول در کدام محله است

مراکز خردید لباس عمده در استانبول:

مرکز خرید مرتر، بازار بزرگ استانبول، موی پارک، خیابان استقلال، مرکز خرید جواهر، خیابان بغداد، خیابان عثمان بی استانبول می باشد.

کاخ سلطان سلیمان:

کاخ سلطان سلیمان نام دیگرش توپکاپی است و بعد از مرگ سلیمان 400 سال موقعیت اداری، آموزشی و هنری سلسه عثمانی بوده و وسعت آن 700.000 متر مربع تمام است.

لوازم آرایشی و بهداشتی در استانبول را کجا بخریم؟

بهترین مکان برای خرید لوازم آرایشی و بهداشتی فروشگاه گراتیس،استانبول مال، فروشگاه واتسونز،فروشگاه روسمن می باشد که در تمامی مراکز خرید استانبول شعبه دارند.

محله آکسارای بد است؟

این محله به دمشق استانبول مشهور است دلیل آن هم قوم عرب نشین و مهاجر این منطقه است. آکسارای در زبان ترکی "کاخ سفید" معنی می دهد.بخشی از شهر قدیم و محله فاتیح استانبول است. امنیت در محله آکسارای خوب نیست. مراکز خرید اولیویوم و هیستوریا ،سلطان احمد و مرکز خرید فروم استانبول برای خرید کیف و کفش،منسوجات و پوشاک،پارچه در آکسارای میباشد.

آکسارای

محله ببک استانبول کجاست؟

ببک در بخش اروپایی در میان محله‌های «آرناووتکوی»، «اتیلر» و «روملی هیساری» است. روستای کوچک ماهیگیران یونانی در زمان فتح قسطنطنیه توسط سلطان فاتیح عثمانی بود. ببک  با کافه‌های عالی مناسب صبحانه است.

بهترین ساحل استانبول؟

ساحل کیلیوس محبوب‌ترین و امن‌ترین ساحل‌ استانبول است و 35 کیلومتری استانبول قرار دارد.پلاژهای ساحل کیلیوس در روزهای تعطیل 20 لیر و در روزهای عادی 10 لیر است.

خیابان بغداد استانبول:

خیابان بغداد در قسمت آسیایی محله کادیکوی خیابانی 14 کیلومتری شلوغ و پرتردد و لوکس برای خرید در امتداد دریای مرمره پر از رستوران‌ و کافه‌ و مخصوصا فست فود آمریکایی و همبرگرهای خوش مزه است.

بهترین کشتی کروز بسفر:

کشتی کروز رسمی ترکیه شرکت سیر هاتلاری واپور | Sehir Hatlari Vapuru  است که از پل گالاتا میتوانید با 12 لیر سواری 2 یا 6 ساعته برای گشت و گذار بگیرید. دومین کروز خصوصی و با نام قایق تور یول بسفر Turyol Bosphorus است که با هزینه 50 لیر برای 1.5 ساعت میتوانید آنرا را رزرو کنید.

فرودگاه‌های استانبول:

فرودگاه بین المللی آتاتورک | Ataturk در بخش اروپایی 24 کیلومتری مرکز شهر

فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن | Sabiha Gökçen در بخش آسیایی 35 کیلومتری مرکز شهر

فرودگاه بین المللی جدید | Istanbul Airport در بخش اروپایی 58 کیلومتری مرکز شهر

هتل های 5 ستاره نزدیک میدان تکسیم:

هتل پوینت تکسیم ، هتل مارمارا تکسیم ، هتل تایتانیک داون تاون ، هتل هیلتون ، هتل پارما تکسیم ، هتل الیت ورلد ، هتل پرا ، هتل ریتز کارلتون، هتل اینترکنتینانتال ، هتل دیوان ، هتل گزی بسفروس، هتل ریکسوس پرا، هتل سی وی کی، هتل بارسلو، هتل گرند حیات از بهترین هتل های استانبول است که می توانید از سایت توریاب رزرو کنید.

هتل های 5 ستاره نزدیک میدان تکسی

مراکز خرید لباس عروس مدرن در استانبول:

خیابان های بغداد، نیشان تاشی ، تسویکیه در سال 2021 جایگاه خرید لباس های عروس برای زوجین در استانبول است. برندهای ترک مانند دوویتا بریدال ، انزووانی، نووا بلا بیشترین طرفدار را در کشور ترکیه دارد.

برای رفتن به استانبول کافیست با آژانسهای توریاب که تور استانبول را ارائه می دهند در ارتباط باشید.

استانبول با توجه به نزدیکی به دریای مرمره برای عاشقان چلپ و چلوپ دو پارک آبی مجهز به نام های دلفین و آکوا مارین دارد.

محله های( ببک،باکرکوی ،سلطان احمد،بی اوغلو،کادیکوی ،کورچشمه ،آرناووت کوی،امیرگان ینی کوی،تارابییا)

ابتدا قاضی کوی یا کادی کوی (Kadıköy) در قسمت آسیایی و به تدریج در زمان امپراتوری روم و پادشاهی عثمانی قسمت اروپایی شهر استانبول تشکیل شد

با پاسپورت خود میتوانید از معروف‌ترین اپراتورها مانند ترکسل، ترک تِله‌کوم و وُدافون سیم کارت موقت بخرید

پیشنهاد می‌شود پول خود را به دلار تبدیل کنید البته مقداری لیر هم بهمراه داشته باشید.

مشاهده بیشتر

جاذبه های استانبول

مشاهده بیشتر

سفرنامه های استانبول

لینک های مشابه برای تور استانبول

امتیاز 5 از 5 | از بین 356 امتیاز دهنده به استانبول