14 تا از بدترین محله های استانبول برای زندگی!

07 دی 1401 ساعت :12:26 225
از زمان‌های گذشته تا اکنون کشور ترکیه یکی از بهترین مقصدهای مهاجران در ایران و سایر کشورهای منطقه بوده است.

شهر استانبول یکی از پرطرفدارترین، شلوغ‌ترین و توریستی‌ترین شهر ترکیه است که اتفاقا مهاجر پذیرترین شهر نیز بوده است. از زمان وقوع جنگ‌های کشور عراق و سوریه مهاجران زیادی از این کشورها به ترکیه و استانبول وارد شدند. افزایش اینچنینی جمعیت یکی از عوامل افزایش تعداد بدترین محله‌های استانبول برای زندگی کردن مهاجران و شهروندان ترکیه شده است. در این مقاله ناامن محله‌های استانبول برای زندگی کردن  و دلایلی که باعث این بدنامی و نا امنی شده را بیان می‌کنیم. با توجه به وجود شرایط بد اجتماعی در همه کشورهای جهان توصیه جدی به مهاجران گرامی انجام تحقیقات گسترده در مورد مقاصد و محله‌های اطراف آن است. با توجه به هزینه‌های گزاف مهاجرت در این روزها و اهمیت حفظ امنیت در محل سکونت در کشور جدید، انجام تحقیقات گسترده بسیار واجب و قدم اولیه اقدام به مهاجرت یا پناهندگی است. عوامل نامناسب بودن یک محله برای زندگی در استانبول شلوغی زیاد، بی ارزشی سرمایه گذاری در این مناطق، دزدی،‌ فروش مواد مخدر و این قبیل جرم و جنایت است.

14 تا از بدترین محله های استانبول برای زندگی!

1- محله آکسارای استانبول

محله آکسارای Aksaray در منطقه فاتح در شهر استانبول قرار دارد. در این محله تعداد زیادی قاچاقچی و خلافکار زندگی می‌کند. وجود این دسته از افراد باعث نا امنی زیادی در این محله شده است. جالب است بدانید که این منطقه یکی از بازارهای عمده و ارزان پوشاک و پارچه در استانبول را دارد و از این جهت تعداد زیادی توریست و گردشگر را در سفر با تور استانبول به خود جذب می‌کند. ایرانیان زیادی برای خرید به این منطقه از استانبول سفر می‌کنند. توصیه می‌شود از زندگی در محله آکسارای استانبول به صورت جدی خودداری کنید. هنگام گشت و گذار در این محله نیز مراقب امنیت خود و همراهانتان باشید.

2- محله کمال پاشا استانبول

محله کمال پاشا Mustafakemalpaşa واقع در باغچیلار است که طبق گفته محلی‌ها در گذشته محله امنی بوده اما به مرور زمان، از همین چند سال گذشته تا کنون جزو نا امن ترن محله‌ های استانبول شناخته شده است. تکاندهنده ترین خبری که از این منطقه به گوش می‌رسد کشته شدن دو ایرانی توسط 6 شهروندهای ترکی در سال 2016  است. در این محله آماری که از اخاذی سارقان محله از افراد به گوش می‌رسد بسیار زیاد است. 

3- محله دولاپ دره استانبول

محله دولاب دره Dolapdere  یکی از بدترین محله‌های استانبول برای زندگی است که در نزدیکی میدان تکسیم قرار دارد. یک بخش کوچک از محله بی اوغلو است. بیشتر افراد این منطقه از قشر کم درآمد هستند و این فقر باعث شده است که دزدی و خفت گیری‌های خطرناک در این منطقه زیاد شود. لطفا! منطقه دولاب دره استانبول را به هیچ عنوان نه برای زندگی و نه برای گشت و گذار و تفریح انتخاب نکنید.

4- خیابان غزی استانبول

خیابان غزی مجاور میدان تکسیم و در مرکز استانبول است. این خیابان یکی از بدترین مناطقی است که در استانبول شناخته می‌شود. همانطور که می‌دانید میدان تکسیم در مرکز استانبول یکی از شلوغ‌ترین محله هاست و تعداد زیادی توریست همیشه در این میدان مشاهده می‌شود. این شلوغی باعث افزایش تعداد سارقان و درگیری‌های خطرناک بین افراد شرور و مردم شده است. نیروی انتظامی و پلیس ترکیه به صورت 24 ساعته در این میدان حضور دارند اما همچنان نمی‌توان گفت امنیت به صورت 100 در 100 وجود دارد. اگر قصد زندگی در ترکیه را دارید بهتر است از انتخاب این خیابان غزی برای زندگی در استانبول صرف نظر کنید.

5- محله اسنیورت استانبول

محله اسن یورت Esenyurt در یکی از مناطق اروپایی شهر استانبول است. این محله در مقایسه یا سایر محله‌های بد استانبول ظاهر و ساختمانهای زیبایی دارد اما افرادی که در این محله زندگی می‌کنند عموما مواد فروش، قاچاقچی و کمی شرور هستند. از طرف دیگر تعداد پناهندگان زیادی در این منطقه سکونت دارند و این خود یکی از دلایل نا امن شدن این محله است. اگر برای زندگی، استانبول را انتخاب کرده‌اید بهتر است دور این  محله را به خاطر امنیت خود یک خط قرمز بکشید.

6- محله کاسیم پاشا استانبول

محله کاسیم پاشا استانبول نیز دارای ظاهر و ساختمان‌های خوبی است. اما این فقط ظاهر قضیه است. در واقع خود شهروندان ترکی این محله را جزء محله‌های محروم استانبول می‌شناسند. این محله یکی از مناطقی است که اکثر مهاجران جزو گزینه های اقامت و سکونت خود آن را مورد ارزیابی قرار می‌دهند. لازم است بیان شود که شهروندان ترکی این محله و افراد آن را (به دلیل خارجی بودنشان) دوست ندارند. توصیه می‌شود این محل را برای اقامت و زندگی در استانبول انتخاب نکنید.

7- محله کوش تپه استانبول 

محله کوش تپه Kocatepe در منطقه شیشلی استانبول قرار دارد . کوش تپه محله کوچکی است که اهالی آن اکثرا پناهندگان با رفاه پایین هستند. افراد زیادی تحت عنوان فروشنده مواد مخدر در این محله زندگی می‌کنند. نا امنی در این محله بیداد می‌کند! این را از سیم خاردارهای موجود روی در و دیوار بعضی از خانه‌ها می‌توان دید. اصلا و ابدا فکر قدم زدن در این محله را نیز نکنید چه برسد به زندگی کردن در آن!

کوش تپه و سلطان بیلی نا امن ترین محله های استانبول برای زندگی

8- محله سلطان بیلی استانبول

محله سلطان بیلی Sultanbeyli در بخش آسیایی استانبول قرار دارد. در نگاه اول ظاهری آرام در محله مشاهده می‌شود. اما این فقط ظاهر ماجراست. زیرا به محض تاریک شدن هوا زورگیران و شروران سر و کله شان پیدا می‌شود. وضعیت امنیت این محله به گونه‌ای است که پلیس امنیت استانبول از گردشگران و توریستان خواسته حتی برای گشت و گذار معمولی نیز به این محله نروند. بنابراین این محله اصلا برای زندگی و سکونت آن هم برای مهاجران توصیه نمی‌شود. 

9- محله گل سویه استانبول

محله گل سویه جزء مناطق آسیایی استانبول است. این محله در اطراف مال تپه قرار دارد. این محله برای زندگی و سکونت مهاجران اصلا توصیه نمی‌شود. در این محله هیچ ایستگاه پلیس فعالی وجود ندارد و زمان بسیار زیادی طول می‌کشد که پلیس از نزدیکترین ایستگاه به این محله خود را برساند. همین مسئله یکی از دلایل اصلی افزایش سرقت و شرارت در این منطقه شده است. 

10- محله فاتح استانبول 

محله فاتح Fatih‎ در بخش جنوبی منطقه اروپایی استانبول قرار دارد. با اینکه این منطقه در مرکز و قلب استانبول قرار دارد اما سکونت دائم در آن به مهاجران پیشنهاد نمی‌شود. این محله در نزدیکی مسجد آبی استانبول و مسجد سلطان احمد است. در واقع برای گشت و گذار مسافران و توریستان یک محله تاریخی و زیباست اما برای زندگی کردن به دلیل گران بودن هزینه‌ها نسبت به سایر مناطق، شلوغی بیش از حد، سرو صدای افراد و وسایل نقلیه برای زندگی پیشنهاد نمی‌شود. همچنین به دلیل تعداد توریست‌های زیادی که از سراسر دنیا به ترکیه و استانبول می‌آیند و اکثرا هم در این منطقه حضور پیدا می‌کنند تعداد جیب بری‌ها و سرقت‌ها بسیار زیاد شده است. پیشنهاد ما انتخاب محله های خوب استانبول برای زندگی است.  

11- محله باشاک شهیر استانبول 

محله باشاک شهیر استانبول بسیار محبوب مشاوران املاک در ترکیه است. چرا که در این محله جدید و تازه تعداد زیادی ساختمان نو ساز وجود دارد. ساختمان ها ظاهری مدرن و زیبا دارند. جمعیت بسیار زیادی در این محله زندگی نمی‌کنند پس نگران شلوغی در این محله نباشید. مشکلی که سکونت در این منطقه دارد، موقعیت مکانی آن است و فاصله زیادی که با مرکز استانبول دارد. از این محله تا مرکز شهر یک ساعت حدودا زمان نیاز است. با خرید ملک در این منطقه فقط ارزش سرمایه گذاری شما روی املاک کاهش میابد. اگر همین هزینه را در یک شهر دیگری از ترکیه سرمایه گذاری کنید، قطعا سودمندتر خواهد بود.

باشاک شهیر استانبول یکی از ناامن ترین محله ها برای زندگی است.

13- محله قاضی عثمان پاشا استانبول

محله قاضی عثمان پاشا gaziosmanpasa تقریبا پر جمعیت ترین محله استانبول است. تعداد سارقان در این محله بسیار یاد است و درگیری های مسلحانه به تبع بین مردم محله زیاد است. بد ترین خبری که در این محله وجود داشته است مرگ یک شهروند محلی بوده است. درگیری مسلحانه بین افراد نسبت به سایر محله های ناامن ترکیه بیشتر دیده میشود. بافت قدیمی و تاریخی این محله توریستان زیادی را برای گشت و گذار به خود جذب می کند. اما برای زندگی کردن اصلا و ابدا پیشنهاد میشود. 

14- محله تارلاباشی استانبول

محله تارلاباشی در در محله بی اوغلو قرار دارد. توریستان و گردشگران زیادی در این منطقه به دلیل جاذبه‌های گردشگری موجود در رفت و آمد هستند اما جرم و جنایات زیادی مانند سرقت‌های سنگین، قاچاق انسان و فروش مواد مخدر در این محله دیده می‌شود. شهروندان ترکی هم در این محله تردد زیادی ندارند. پس هنگام اطلاع از قیمت تور استانبول دقت کنید که حتی برای گشت و گذار به این محله نروید.

امتیاز 2 از 5 | از بین 225 امتیاز دهنده به 14 تا از بدترین محله های استانبول برای زندگی!

نظرات کاربران

شما می توانید نظر خود را برای ما بنویسید

مشاهده بیشتر

جاذبه های استانبول

مشاهده بیشتر

هتل های استانبول