بهترین صرافی های استانبول

17 دی 1401 ساعت :17:16 93
همانطور که می دانید برای سفر به کشورهای خارجی نمی توانید از پول رایج کشور ایران یا کشوری که محل زندگی شماست استفاده کنید. در مسافرت ها شما فقط می توانید از واحد پول دلاری یا از واحد پول کشور مقصد استفاده کنید.

معمولا مسافران قبل از سفر و زمانی که در کشور خود هستند از صرافی های معتبری که می شناسند ، میزان پول  مورد نیاز خود در طول سفر را  حساب می کنند و آن را به دلار،  لیر، یورو و یا هرچیزی که نیاز داشته باشند تبدیل می کنند. اما تا به حال به این مسئله فکر کرده اید که اگر مصرف پولتان در طول سفر بیشتر از چیزی بود که حساب کرده بودید، باید چه کار کنید؟ صرافی های معتبر را در سفر به ترکیه یا هر کشور دیگر چگونه پیدا می کنید؟ اگر پاسخ به این سوال ذغذغه شما هم هست نگران نباشید! در این مقاله به معرفی بهترین صرافی های استانبول می پردازیم که در هنگام سفر با تور استانبول بتوانید با خیال راحت از آنها استفاده کنید. 

واحد پول ترکیه چیست؟

برای اینکه بتوانید به راحتی با صرافان در هر کجای دنیا ارتباط خوبی برقرار کنید لازم است که کمی با واحدهای پولی کشورهایی که با آنها سروکار دارید و در رفت آمد در این کشورها هستید، آشنا شوید. در این بخش در مورد واحد پول رسمی کشور ترکیه و صرافی های معتبری که در استانبول هستند اطلاعات مفیدی در اختیار شما گذاشته ایم. استانبول توریستی ترین شهر کشور ترکیه است و تقریبا در تمام طول سال مسافران زیادی به این شهر با تور ارزان استانبول  سفر می کنند. پس داشتن اطلاعاتی در مورد واحد پول ترکیه و صرافی هایی که در استانبول معتبر هستند کمک شایانی به ان ها خواهد کرد. واحد پول کشور ترکیه لیر Türk lirası است. علامت این واحد پول ₺  که توسط سازمان بین المللی استاندارد  ISO 4217 منتشر شده است. لیر نماد TL را دارد. واحد پولی کشور قبرس شمالی نیز مانند ترکیه  لیر ترک است.

بهترین صرافی های استانبول

راه های پیدا کردن بهترین صرافی های ترکیه

شما برای تبدیل و چنج ارز و پول خود چند راه دارید. می توانید در کشور خود توسط صرافی که به آن اعتماد دارید پول خود را از ریال به لیر یا دلار تبدیل کنید. معمولا برای راحتی خرج کردن پول پیشنهاد می شود پول خود را مستقیما به ارز رایج ترکیه یعنی لیر تبدیل کنید اما اگر تمایل دارید می توانید به جای لیر ترک، دلار دریافت کنید. این به تصمیم شما بستگی دارد. راه دوم این است که پول خود را در صرافی های کشور مقصد به ارز دلخواه تبدیل کنید. یکی از بهترین مکان هایی که می توانید از صرافی های آن جا با خیال راحت استفاده کنید، صرافی های موجود در فرودگاه های استانبول است. البته این مورد را در نظر بگیرید که صرافی های فرودگاه ها اگرچه معتبر و امن هستند اما ممکن است نرخ تبادل ارز بالاتری نسبت به صرافی های مرکز شهر استانبول داشته باشند. در مرکز شهر و قسمت آسیایی و اروپایی استانبول همیشه تعداد زیادی صرافی برای تبدیل پول و ارز می توانید مشاهده کنید. لطفا آدرس صرافی ها را از هر شخصی که در خیابان می بینید نپرسید و مراقب امنیت خود، خصوصا در کشوری که در آن مسافر هستید باشید. آدرس صرافی های استانبول و سوالات خود را از مسئول پذیرش هتل محل اقامت تان بپرسید. در ضمن بانک های استانبول انتخاب معتبر و مناسبی برای تبادل ارز هستند.

 معرفی محله بهترین صرافی های استانبول با آدرس

در مرکز شهر استانبول و محله های متفاوت استانبول شما به وفور می توانید صرافی ها را ببینید. یکی از مکان های توریستی که تعداد زیادی صرافی نیز دارد میدان تکسیم ( میدان تقسیم ) استانبول است. لازم است بیان کنیم که به دلیل شلوغ بودن  این منطقه مراقب امنیت خود در هنگام دریافت و چنج پول داشته باشید. در محله های زیر صرافی های معتبری را می توانید پیدا کنید.

  • بهترین صرافی های میدان تکسیم و خیابان استانبول
  • بهترین صرافی های منطقه لاله لی
  • بهترین صرافی های منطقه سلطان احمد
  • بهترین صرافی های منطقه بازار بزرگ استانبول
  • صرافی های منطقه بازار ادویه استانبول

معرفی صرافی ایرانی در استانبول 

صرافی های دویز Hi Doviz یکی از معتبرترین صرافی های ایرانی در محدوده میدان تکسیم است که علاوه بر خدمات حضوری، امکان انجام خدمات تبدیل ارز به صورت غیر حضوری را نیز فراهم کرده است. پیشنهاد ما به گردشگران در سفر به ترکیه : برای تبدیل ارز بهتر است از دلار استفاده کنید چرا که ممکن است لیر ترک را با قیمت گران تری نسبت به ارزش واقعی لیر در صرافی ها به شما بدهند. در صرافی های دویز قیمت های موجود کمتر از سایر صرافی هاست به عبارتی در این صرافی قیمت ها شکسته شده است. یکی از بهترین خدمات صرافی های دویز این است که امکان  تبدیل حواله های ارزی و تبدیل پول حساب ایرانی به لیر ترکیه را دارد.

لیست بهترین صرافی های میدان تکسیم استانبول

همانطور که گفتیم تعداد صرافی های موجود در این منطقه زیاد است. در این بخش صرافی های بیشتر شناخته شده را لیست کرده ایم.

1- صرافی یه یه دویز Ye Ye Doviz

2- صرافی آرال دویز Aral Doviz

3- صرافی کوزوم دویز Cozum Doviz

4- صرافی نظام دویز Nizam Doviz

5- صرافی ستین دویز Cetin Doviz

صرافی ایرانی در استانبول کجاست؟

لیست بهترین صرافی های منطقه لاله لی  استانبول

این منطقه یکی از مناطق مهم تولید و صنعت چرم و خز در استانبول است و همیشه تعداد زیادی از بازرگانان، خریداران و تولید کنندگان که با تبدیل ارز با حجم بالا سروکار دارند مشاهده می شود. در منطقه لاله لی استانبول نیز تعداد زیادی صرافی وجود دارد که در این قسمت لیست بهترین و شناخته شده ترین آن ها را مشاهده می کنیم.

1- صرافی اکلار دویز Aklar Doviz

2- صرافی مارتور دویز Martur Doviz

3- صرافی تمیز دویز Temiz Doviz

4-صرافی آتاسال Atasal Doviz

لیست بهترین صرافی های منطقه سلطان احمد استانبول

منطقه سلطان احمد استانبول دارای بیشترین جاذبه های گردشگری و تاریخی استانبول است. از این رو تعداد زیادی توریست همواره در همه زمان ها در این منطقه حضور دارند که قطعا همیشه به صرافی برای تبدیل پول نیاز دارند. این یکی از دلایلی است که در این منطقه تعداد صرافی های زیادی به چشم می خورد. فقط  این نکته وجود دارد که به دلیل شلوغ بودن بیش از حد این منطقه و وجود سارقان خیابانی خیلی مراقب خودتون، پولتان و امنیت تان باشید.

1- صرافی آیدین گلد دویز Aydin Gold Doviz

2-صرافی ارکنت دویز Arkent Doviz

3-صرافی داداس دویز Dadas Doviz

4-صرافی Ser Kiymetli Madenler

 لیست بهترین صرافی های منطقه بازار بزرگ استانبول

علاوه بر تعداد زیاد گردشگران و توریستان در این منطقه، تعداد شهروندانی که در این منطقه زندگی می کنند بسیار زیاد است. بنابراین جای تعجب ندارد که تعداد زیادی صرافی در این منطقه وجود داشته باشد.

1- صرافی قاضی دویز  Gazi Doviz

2- صرافی یزیچی التین دویز  Yazici Altin Doviz

3-صرافی کوربورسا KurBorsa Doviz

4- صرافی مرکز دویز Merkez Doviz

 لیست بهترین صرافی های منطقه بازار ادویه استانبول

اگر برای تبدیل ارز و چنج کردن پول عجله دارید پیشنهاد ما رفتن به یکی از دو صرافی معروف منطقه بازار ادویه استانبول است.

1- صرافی های موتبر دویز در خیابان حمیدیه

2- صرافی آنگون دویز در خیابان ینی جامع

کدوم صرافی در استانبول بهتره؟

در نهایت به عنوان سخن پایانی باید بگوییم که ابتدا به اندازه کافی تحقیق کنید سپس برای تبدیل ارز به صرافی های امن بروید. همچنین پیشنهاد می شود دلار تهیه کنید یا اگر قصد تهیه لیر ترک دارید مراقب باشید با قیمت مناسب آن را تهیه کنید. توصیه دیگری که به توریستان می شود این است که قبل از تبادل ارز نرخ های چندین صرافی را که شرایط رفتن به آن ها را دارید چک کنید، با هم مقایسه کنید سپس از آن استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

تبدیل پول در صرافی های استانبول برای مبادله ارز

امتیاز 2 از 5 | از بین 93 امتیاز دهنده به بهترین صرافی های استانبول

نظرات کاربران

شما می توانید نظر خود را برای ما بنویسید

مشاهده بیشتر

جاذبه های استانبول

مشاهده بیشتر

هتل های استانبول