تور یونان | تور لحظه آخری یونان | قیمت تور ارزان | تور تابستان | تور نوروز 99 یونان

تور های یونان

یونان با آتن شناخته می شود آتن که در منطقه آتیکا واقع شده است ، شهری پراکنده است که در میان هفت تپه تاریخی تاسیس شده و توسط کوه های قابل توجهی احاطه شده است. آتن که بیش از 3000 سال در آن ساکن است ، به طور گسترده به عنوان مهد تمدن غرب و زادگاه دموکراسی شناخته می شود. آتن به عنوان بزرگترین و پایتخت شهر یونان ، مرکز سیاسی ، تجاری ، مالی و فرهنگی یونان نیز هست.آتن متشکل از یک مرکز بزرگ شهر ، یک منطقه شهری و یک کلان شهر ، آتن ترکیبی گیج کننده از ویژگی های تاریخی و مدرن را در تور یونان ارائه می دهد. این شهر به خاطر خرابه های باستانی و بناهای تاریخی مانند آکروپلیس معروف ، پارتنون ، آگورا باستان و تئاتر دیونیسوس مشهور است و فقط چند مورد را نام برد. با این حال ، آتن فقط خرابه های باستانی نیست. این شهر شلوغ همچنین مرکز مهمی برای تجارت ، فرهنگ ، زندگی شبانه و ورزش است.در قلب آتن ، میدان شهر آن ، میدان سینتاگما قرار دارد که شامل ساختمان های پارلمان ، مغازه ها ، کافه ها و فضای سبز است. در خارج از مرکز شهر جاذبه های مدرن گسترده ای وجود دارد که از موزه ها و گالری های هنری گرفته تا مراکز خرید بزرگ تا باغ وحش ها و پارک های آبی متغیر است.صحنه زندگی شبانه آتن با شهرهای اروپایی دیگر رقابتی دارد. از انبوه کافه ها ، سالن های باله و کلوپ های شبانه تا بزرگترین مرکز تئاتر و سالن های نمایش در جهان ، آتن گزینه های زیادی برای زندگی شبانه ارائه می دهد.آتن که دو بار میزبان بازی های المپیک تابستانی بوده است ، یک بار در سال 1896 و سپس دوباره در سال 2004 ، از ورزش دیرینه ای برخوردار است. آتن که میزبان دو استادیوم بزرگ کشور و همچنین سایر مجموعه های ورزشی است ، میزبان انواع مسابقات ورزشی مانند فوتبال ، والیبال و واترپلو است.

22 جاذبه گردشگری برتر در آتن یونان

22. تئاتر دیونیسوس (The Theater of Dionysus)

مسافرانی که از تئاتر عصبانی هستند نمی خواهند تئاتر دیونیسوس ، قدیمی ترین تئاتر یونان را از دست بدهند. بسیاری از معروف ترین کمدی ها و تراژدی های یونان باستان در اینجا روی صحنه رفتند. این تئاتر ، در اصل معبدی است که در قرن ششم قبل از میلاد ساخته شده است و به دیونیسوس ، خدای خوشگذرانی اختصاص یافته است. این تئاتر که در صخره ای در آکروپولیس شکسته شده است می تواند 17000 نفر را در خود جای دهد. در طول قرن ها به طور مداوم بازسازی شده است. بهترین منظره های تئاتر دیونیسوس که معمولاً به عنوان زادگاه تئاتر اروپا شناخته می شود ، از ارتفاعات بالاتر از آکروپولیس قابل مشاهده است.

 تئاتر دیونیسوس (The Theater of Dionysus)

21. موزه بیزانس و مسیحیت

افتخارات مسیحیت ارتدکس یونان در انتظار بازدید کنندگان از موزه بیزانس و مسیحی در آتن است. این موزه مملو از بیش از 25000 اثر مربوط به آثار یونانی از قرن های سوم تا قرن 20 است.این نمایشگاه ها شامل مصنوعاتی از مناطقی است که هلنیسم ریشه دوانده است و دوره های بیزانس ، پس از بیزانس ، قرون وسطی و اوایل مسیحی را در بر می گیرد. برخی از دارایی های آن نادر است ، از جمله مجموعه های سفال ، دست نوشته ها ، پارچه ها و نقاشی های دیواری. این یکی از بزرگترین مجموعه های هنر بیزانس در جهان است. این موزه دارای مجموعه ای از اسلب و شمایل های مرمر و سنگ آهک است.

موزه بیزانس و مسیحیت

20. رومن آگورا

قرن ها پیش ، افرادی جولیوس سزار و آگوستوس به بودجه آگورای رومی کمک کردند. برخلاف آگورای باستان که جایگزین آن شد ، یک شخصیت کاملاً تجاری داشت. آگورای رومی در سالهای پایانی قرن اول قبل از میلاد زمانی که یونان بخشی از امپراتوری روم بود ساخته شد.در آگورای جدید فضای باز وسیعی احاطه شده توسط ستونها وجود داشت. مغازه ها در این مرزها بودند. برج باد 12 متری (40 فوت) ، درست در شرق بازار روم ، دارای برجستگی های هشت وزش باد است که در زیر هر یک ساعت آفتابی قرار دارد.بناهای این قسمت باستانی در طول زمان ویران شدند؛ اما دروازه‌ آتنا آرکجتیس که ورودی آگورا است باقی مانده است. دارای 4 ستون سنگی و سقفی شیب‌دار است. در آگورا رومی مسجد فتحیه در زمان عثمانیان ساخته شد.

رومن آگورا

19. موزه هنرهای سیکلادی

آنچه در دهه 1960 شروع شد به عنوان دو نفر با بدست آوردن مصنوعات مرتبط با جزایر سیکلادس یونان ، مجموعه ای از هنر سیکلادی در کلاس جهانی را به وجود آورد. موزه هنرهای سیكلادیك در سال 1986 افتتاح شد كه بیش از 3000 اثر هنری و نقاشی را در بین سالهای 3300 تا 1100 قبل از میلاد در مجمع الجزایر دریای اژه ایجاد كرده است.برخی از مجسمه های مرمر اندازه واقعی دارند. این مجسمه ها افراد را به سبک انتزاعی یا ساده نشان می دهند و گفته می شود که بر هنرمندان قرن بیستم مانند مودیلیانی و برانکوسی تأثیر گذاشته اند. برخی از مصنوعات به صورت گروهی از چنین قهرمانان هستند تا تصویری بهتر از تمدن یونان باستان ارائه دهند.

موزه هنرهای سیکلادی

 18. تپه فیلو پاپوس

آکروپلیس ممکن است معروف ترین تپه در آتن باشد ، اما تپه Philopappos فاصله زیادی با آن ندارد. همچنین تاریخچه ای باستانی دارد. یونانیان باستان معتقد بودند که این نه موزه در آنجا زندگی می کنند و سرانجام این تپه را به نام بنای یادبودی از فیلوپاپوس ، سناتور رومی که از نیکوکاران آتن به حساب می آید ، نامیدند.با ارتفاع 147 متر (482 فوت) مناظر عالی از آکروپولیس و بقیه نقاط آتن را ارائه می دهد. در جنوب ، دریای اژه در یک روز صاف دیده می شود. تپه فیلو پاپوس در 115 م بعد از میلاد در بالاترین نقطه تپه در مقبره ای مرمر مدفون شد.

 تپه فیلو پاپوس

 17. معبد آتنا نایک

چیزی غیر قابل توصیف در مورد معبد آتنا نایک وجود دارد که از سال 420 قبل از میلاد در نقطه برجسته ای از آکروپولیس ایستاده است. آتنا الهه جنگ و خرد بود. نایک کلمه یونانی پیروزی است.در این معبد بود که یونانیان باستان برای پیروزی در جنگ علیه اسپارتا دعا می کردند. این معبد در قرن 17 در طی جنگی بین ونیزی ها و ترک ها تخریب شد ، اما دوباره ساخته شد. این معروف به "پارچه مرطوب" (نوعی مجسمه سازی است که در آن "پارچه" بر روی بدن قرار می گیرد) نایک صندل خود را تنظیم می کند.

معبد آتنا نایک

16. آنافیوتیکا

خرابه ها تنها چیزهایی نیستند که می توان در آتن بازدید کرد. در بین باستان و درخشان جدید Anafiotika نهفته است ، یک محله قدیمی که ارزش یک گردش در تور آتن را دارد. این قطعه زیبا از آتن را می توانید در زیر آکروپولیس و درست در شمال محله تاریخی پلاکا پیدا کنید.آنافیوتیکا توسط کارگران جزیره سیکلاد آنافی در دهه 1860 به دستور پادشاه اتو اول ساخته شد. بسیاری از خانه ها در دهه 1950 برای حفاری های باستان شناسی تخریب شد ، اما 45 خانه اصلی هنوز باقی مانده است. این خانه ها از معماری سبک سیکلادی برخوردارند که یادآور آن چیزی است که در جزایر یونان یافت می شود. خانه های متوسط ​​هنوز مسکونی هستند و بسیاری از آنها با بوگنویلای رنگارنگ تزئین شده اند.

 آنافیوتیکا

15. موزه بناکی

موزه بناکی ، واقع در عمارت سابق خانواده بناکی ، مجموعه ای برجسته از هنر است که نمایانگر مراحل مختلف فرهنگ یونان است. دارایی های آن شامل 120،000 اثر هنری است که از دوران ماقبل تاریخ شروع می شود و امروز به پایان می رسد. این کتابخانه با 181000 کتاب ، بزرگترین کتابخانه مسلمانان یونان است ، گرچه در یکی از چهار تاسیسات ماهواره ای موزه نگهداری می شود.این موزه همچنین دارای مجموعه ای گسترده از هنرهای آسیایی است. این موزه در سال 1934 و با اهدای 37000 اشیا Islamic اسلامی و بیزانسی آغاز به کار کرد. کمک های مالی دیگر طی این سال ها موزه بناکی را به یکی از برترین موزه های یونان تبدیل کرده است.

 موزه بناکی

14. باغ ملی

در قلب آتن ، باغ ملی واحه ای سبز برای سفرهای بعد از ظهر آفتابی فراهم می کند. باغ سلطنتی یک باغ اختصاصی برای کاخ سلطنتی دارد که اکنون ساختمان پارلمان است. باغ عمومی در سال 1923 تأسیس شد. این مکانی آرام و آرام و به دور از شهر شلوغ و سرسبز زیبا است.تندیس ها باغ ها و همچنین تخت گل ها و ویرانه های کوچک باستان را تزئین می کنند. باغ های Zappeion را نیز می توان در اینجا یافت که سالن کنگره باستانی را که در قرن نوزدهم ساخته شده احاطه کرده است.

باغ ملی

 13. ورزشگاه پاناتنائیک

استادیوم پاناتنائیک اگرچه توسط قدیمی ها ساخته شده است اما در تاریخ ورزش جایگاه ویژه ای دارد. این استادیوم اصلی که قدمت آن به حدود 300 سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد و در سال 144 بازسازی شده است ، میزبان چندین دوره المپیک بوده است. از همه مهمتر ، استادیوم جایی است که شعله المپیک در سفر خود به کشور میزبان مسابقات ورزشی آن سال آغاز می شود.در دوران باستان ، این استادیوم هر چهار سال یک جشنواره مذهبی را که به الهه آتنا اختصاص داشت ، برگزار می کرد. ساختار فعلی در قرن نوزدهم برای اولین نسخه مدرن بازیهای المپیک پس از قرنها استفاده ناصحیح ترمیم شد. ورزشگاه Panathenaic 50،000 تماشاگر دارد و بزرگترین ورزشگاه در جهان است که کاملاً از سنگ مرمر ساخته شده است. این استادیوم یکی از جاذبه های مهم آتن است.

 ورزشگاه پاناتنیک

12. موناستیراکی

مسافرانی که دوست دارند تا جایی که می شود خرید کنند از دیدن موناستیراکی ، یک بازار بزرگ و محله در منطقه تاریخی در آتن لذت ببرند. در روزهای هفته ، یک بازار عادی با فروشگاه هایی که سوغاتی می فروشند وجود دارد.در آخر هفته ها ، این بازار به یک بازار بزرگ فروش تبدیل می شود ، و فروشندگان در جدول ها و فرش هایی که از آنها اجناس بدرد نخور ، عتیقه جات و همه چیز بین آنها می فروشند.یکی از بهترین مناطق خرید آتن ، موناستیراکی مکان خوبی برای خرید لباس ، شمایل و سوغاتی است و مردم از یک کافه پیاده رو تماشا می کنند. انتظار می رود در اینجا معامله بر سر قیمت ها انجام شود ، اما در مورد پرداخت قیمت های عتیقه جعلی که در کشور دیگری ساخته شده احتیاط کنید.

موناستیراکی

11. اودئون هرودس آتیکوس

اودئون هرودس آتیکوس یک مکان برتر موسیقی در آتن بود - و هست. این آمفی تئاتر که در سال 161 توسط هرودس آتیکوس به یاد همسرش ساخته شده است ، می تواند بیش از 6000 در طبقات شیب دار را در پایه آکروپولیس جای دهد. افسوس که صد سال بعد توسط مهاجمین تخریب شد و در دهه 1950 دوباره زنده شد.این جشنواره سالانه جشنواره آتن را برگزار می کند ، یک جشن سالانه با اجرای سرگرمی های بین المللی. اودئون همچنین مکان خوبی برای اجرای کلاسیک یونان است. اگرچه سقف تئاتر را در دوران باستان می پوشاند ، اما همه چیز امروز در زیر ستاره ها اتفاق می افتد.

 اودئون هرودس آتیکوس

10. موزه آکروپولیس جدید

ایستگاه اصلی در هر تور ارزان آتن موزه آکروپولیس جدید است که در نزدیکی پایه تپه مشرف به شهر واقع شده است. این مجموعه دارای بزرگترین مجموعه معماری یونان و مجسمه های باستانی شامل مجسمه های الهه آتنا و "پسر کریتیوس" است.در ابتدا قرار بود این موزه به موقع برای بازی های المپیک 2004 ساخته شود ، اما به دلیل درگیری های قانونی تکمیل آن موکول شد. این موزه پنج طبقه دارد که 4000 اثر هنری را به نمایش می گذارد. نمایشگاه های دائمی در اینجا شامل پارس جنون ، مجسمه آتنا ، رنگ پپلوس کره ، گالری پارتنون و آتنا نایک است.

 موزه آکروپولیس جدید

 9. کوه لیکابتوس

برای شبهای عاشقانه ، غروب خورشید با شکوه و منظره ای شگفت انگیز از آتن ، کوه Lycabettus یک ماجراجویی باورنکردنی است. به عنوان بلندترین نقطه در آتن ، به بازدیدکنندگان تور ارزان یونان این امکان را می دهد تا سراسر حوضه آتیکا و دریای اژه را ببینند. کوهنوردان می توانند از اوج خود به عنوان کلیسای کوچک سنت جورج دیدن کنند.یک کافه کوچک اینجا یک شام فوق العاده برای دو نفر فراهم می کند. برای شروع پیاده روی ، بازدیدکنندگان مسیری را طی می کنند که از انتهای خیابان Aristippou در کلوناکی آغاز می شود. مسیر همچنان به طرف کوه رو به بالا باد می شود. بازدیدکنندگان همچنین می توانند از تله کابین استفاده کنند که از خیابان Ploutarchou و Aristippou حرکت می کند.

کوه لیکابتوس

8. موزه ملی باستان شناسی

برای بازدیدکنندگانی که عاشق نمایشگاه های هنری هستند ، مکانی بهتر از موزه ملی باستان شناسی برای بازدید در یونان وجود ندارد. مجموعه های متعددی را می توان در اینجا از هنرمندان معاصر تا زمان بازگشت به دوران باستان یافت.این موزه همچنین دارای مجموعه بزرگی از آثار هنری است که قدمت آن به عصر نوسنگی برمی گردد. این مجموعه ها شامل گلدان های کوچک ، ابزار کار ، گلدان های سفالی و سایر مصنوعات کوچک است که از قدیمی ترین یافته های باستان شناسی است که مربوط به هزاره 7 است. بیش از سی اتاق ، مجسمه های مربوط به هر قرن را می توان از جمله مجسمه های باستانی Kouroi مصری مشاهده کرد.

 موزه ملی باستان شناسی یونان

7. میدان سینتگما

یکی از نقاط مهم توجه هر مسافر به آتن ، میدان سینتگما است. مشهورترین جنبه Syntagma تغییر نگهبانان توسط اوزون ها در مقابل مقبره سرباز گمنام است. ساختمان پارلمان یونان و همچنین ایستگاه های مختلف اتوبوس ، واگن برقی و تراموا در اینجا واقع شده است.یک چشمه ، مجسمه های باستانی و دو منطقه بزرگ چمن ، تصویر را برای عکس ها و پیک نیک مناسب می کند. بیشتر رویدادهای بزرگی که در تور یونان ارزان اتفاق می افتد در میدان سینتاگما جشن گرفته شده است.این شهر همچنین محل عملکردهای مختلف سیاسی است و همچنین در این میدان بود که دولت نظامی نظامی در سال 1974 سرنگون شد. علاوه بر ساختمان پارلمان یونان ، از جمله هتل های تاریخی گراند برتانیا و جورج دوم می توان به منافع دیگر اشاره کرد.

 میدان سینتگما

6. معبد زئوس المپیا

معبد المپیا زئوس به عنوان بزرگترین معبد یونان شناخته می شود. تکمیل این مجموعه عظیم باستانی نزدیک به هفت قرن طول کشید. ساخت و ساز در ابتدا در سال 515 قبل از میلاد به دستور پیسیستراتوس آغاز شد ، اما کار بر روی معبد متوقف شد زیرا این کار ظالمانه به نظر می رسید همانطور که پیسیستراتوس و پسرش توسط آتنی ها به عنوان ستمگر دیده می شدند.کار در سال 175 قبل از میلاد از سر گرفته شد اما 10 سال بعد با فوت معمار رومی کوسوتیوس متوقف شد. در زمان امپراطور هاردیان در سال 132 قبل از میلاد ، معبد سرانجام تکمیل و به زئوس المپیوس اختصاص یافت. این معبد امروزه بیشتر برای یادآوری تاریخ یونان پابرجاست اما از 104 ستون عظیم فقط 15 ستون باقی مانده است. ستون ها هر کدام 17 متر (57 فوت) به هوا بلند می شوند و یک بار یک سلول را محاصره می کنند که در آن دو مجسمه بزرگ قرار داده شده است.

معبد زئوس المپیا

 5. ارختئوم

Erechtheus یا Erechtheion معبدی است که از سنگ مرمر پنتیلیک ساخته شده است. این مکان در آکروپلیس واقع شده است ، و یکی از قطعات افسانه ای معماری یونان است. قدمت ساخت آن به سال 421 و 405 هنگامی که معبد قبلی آتنا با حمله ویران شد. Erechtheum زمانی محرابی بود که به آتنا پولیا ، ارختئوس و پوزیدون اختصاص داشت. بازدید کنندگان می توانند با عبور از رواق شرقی به زیارتگاه آتنا دسترسی پیدا کنند. رواق شمالی به سلول غربی منتهی می شود.ایوان کاریاتیدها را می توان از طریق رواق جنوبی یافت. شش شکل مات زنانه را می توان در اینجا یافت که از حروف برجسته پشتیبانی می کند ، که مشخص ترین ویژگی ارچتوم است.

 ارختئوم

4. آگورا باستان

آگورای باستانی آتن که در شمال غربی آکروپولیس واقع شده است ، روزگاری یک بازار و مرکز مدنی بوده است. مردم در اینجا جمع شده اند تا انواع کالاها را مرور کنند.این مکان همچنین محلی برای ملاقات دیگران و گفتگو در مورد سیاست ، تجارت ، رویدادهای جاری و ماهیت جهان و الهی بود. دموکراسی یونان باستان را می توان در واقع در این نقطه باستانی جستجو کرد. این یک منطقه شگفت انگیز است که می توانید به آغاز فرهنگ آتن نگاه کنید.معبد Hephaistos که از موقعیت مرتفع خود در تپه Agoraios Kolonos مشرف به آگورای باستان است ، در قرن 5 قبل از میلاد ساخته شده است. این معبد به سبک مشابه ، اما کوچکتر از پارتنون است ، از 34 ستون دوریک تشکیل شده است که از سقفی کاملاً نیمه سالم پشتیبانی می کند. این معبد به لطف تبدیل شدن به کلیسا در قرن هفتم ، بهترین معبد حفظ شده در کل یونان است.

آگورا باستان

 3 دهکده پلاکا

یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری آتن ، منطقه پلاکا است که در زیر آکروپولیس زندگی می کند و به سینتاگما گسترش می یابد. این دهکده تقریباً شبیه یک جزیره در داخل شهر است و راهی عالی برای تجربه فرهنگ اصیل یونان است.این منطقه کاملا خصوصی است و دارای مناظر کاملاً منحصر به فرد با چندین کافه ، درختان باستانی ، سایبان های برگ سبز و راهروهای سنگی است. این منطقه به دلیل غذاهای خود ، بوتیک فروشی ها و کافه ها بسیار مشهور است. در امتداد خیابان Kydathineon ، بازدید کنندگان موزه هنرهای مردمی را پیدا می کنند.

دهکده پلاکا

2. پارتنون

پارتنون مشهورترین ساختمان در آتن و کل یونان است. با شکوه در بالای آکروپلیس می ایستد و مظهر معماری دوریک ، ساده ترین سبک معماری یونان محسوب می شود.این معبد به منظور بزرگداشت الهه آتنا پارتنوس ، حامی آتن ، برای تشکر از او برای محافظت از شهر در طول جنگهای پارس ، ساخته شده است. پارتنون که در محل معبد سابق آتنا واقع شده است ، در سال 438 قبل از میلاد ، زمانی که آتن در اوج بود ، تکمیل شده در نظر گرفته شد. نماد یونان باستان ، پارتنون با مجسمه هایی تزئین شده است که نمونه های برجسته هنر یونان محسوب می شوند.

پارتنون

1.آکروپلیس

هیچ بازدید از آتن بدون بازدید از آکروپولیس ، معروف ترین تپه در پایتخت یونان کامل نیست. بازدید از این مکان مهم غیرممکن است زیرا بسیاری از ویرانه های مهم یونان در اینجا واقع شده اند ، از جمله یک ارگ قدیمی که برای آن ساخته شده است.آکروپلیس اگرچه فقط 156 متر (511 فوت) ارتفاع دارد ، بلندترین نقطه در روح فرهنگ یونان باستان محسوب می شود. از پارتنون در قله ، مسافران می توانند به بناهای تاریخی ساخته شده در کناره های آن و همچنین مودم آتن نگاه کنند. ساختمانهای این تپه ترکیبی عالی از معماری با محیط طبیعی به حساب می آیند.

آکروپلیس

نتیجه: توریاب در همین صفحه جدید ترین تورهای یونان را ارائه می کند

کافیست روی لینک بالا کلیک کنید و در سایت توریاب با انبوهی از تورهای یونان از آژانسهای معتبر تهران آشنا شوید

آکروپلیس یکی از شناخته شده ترین مکان های تاریخی در جهان است و همچنان یک بنای نمادین برای دستاوردهای تمدن یونان باستان است. اکوپولیس شامل چند بنای تاریخی یونان، از جمله پارتنون، ارخه ایون، پروپیلایا و معبد آتنا نایک است

میسترس امروز یک مکان مهم باستان شناسی است که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. در طول زمان خود به عنوان یک شهر فعال، بسیاری از کلیساها، کاخ ها، خانه ها و سازه های دیگر، از جمله قلعه معروف آن بعنوان یکی از بهترین معماری های زمان خود شناخته می شود و شامل مجموعه ایی از کلیساها و صومعه هاست که در یک منظره طبیعی زیبا واقع شده است

کاخ گرند مستر یک مکان مجلل ساخته شده در قرن 14 میلادی است که اقامتگاه شوالیه های سنت جان بوده است. این کاخ شامل مجموعه ایی از زره ها و سلاح های قرون وسطی است. امروزه این قلعه قرون وسطایی به عنوان موزه آثار دوره مسیحی است. این بخشی از میراث جهانی یونسکو شهر قرون وسطی رودز است

امتیاز 3 از 5 | از بین 10 امتیاز دهنده به یونان