محله ایوب (Eyup) نوستالژیک استانبول

24 اردیبهشت 1400 ساعت :17:41 1897
طیف وسیعی از کارها برای انجام در ایوب ، استانبول به اندازه مناطق دیگر این شهر بزرگ و شلوغ گسترده نیست.

توریاب به شما پیشنهاد می کند که برای دیدن یک محله محافظه کارانه مورد احترام مسلمانان از سراسر جهان ، از محله ایوب بازدید کنید. بناهای تاریخی ایوپ که در سمت اروپایی استانبول نشسته و از شاخ طلایی تا منطقه دریای سیاه امتداد دارد ، به عنوان مهمترین بناهای اسلامی در تور ترکیه برجسته می شوند.

شهرت عظیم آن همزمان با تصرف قسطنطنیه در سال 1453 پس از کشف مجدد مقبره ابو ایوب الانصاری توسط محمود فاتح به وجود آمد. وی در اولین تلاش برای تصرف این شهر در قرن هفتم درگذشت.

زندگی برای این منطقه همیشه قایقرانی ساده ای نبوده است ، هرچند که در قرن هجدهم اخیر ، کارخانه های موجود در خط ساحلی گلدن هورن آب و هوا را آلوده کرده اند. برنامه ریزی شهری و مسکن غیرقانونی شهرت قبلی ایوب را به عنوان محله ای پر رونق که در خارج از دیوارهای شهر قدیمی ایستاده بود ، خدشه دار کرد.

پس از سال 2000 ، دولت محلی متوجه شد که آنها با یک مشکل گسترده روبرو شده اند و سعی در پاکسازی منطقه و اجرای مناظر متشکل شهری با زیرساخت های پیشرفته داشتند. از این رو شهرت ایوپ این روزها نه تنها به عنوان یک مکان قابل احترام برای مسلمانان بلکه یک منطقه مطلوب برای زندگی و کار است. از آنجا که تعداد بیشتری از گردشگران به دنبال دور شدن از جاذبه های معمول هستند ، آنها همچنین تلاش می کنند تا بدانند که چه چیزی Eyup را در تور ارزان قیمت استانبول بازدید کنند.

کارهای سرگرم کننده برای انجام در Eyup

برای یک منطقه شلوغ در مرکز شهر داشتن یک ماشین سواری تله کابین عجیب به نظر می رسد اما هنوز بسیاری از گردشگران و مردم محلی از آن برای رسیدن به تپه پیر لوتی استفاده می کنند ، یک منظره مشهور که صحنه خیره کننده کارت پستال طلای را ارائه می دهد. کافه های بالای تپه به نام پیر لوتی ، نویسنده قرن نوزدهم ، با انواع غذا و نوشیدنی ها این مکان را به یک مکان توریستی تبدیل نمی کند ، اما مکانی عالی برای استراحت و فرار از شلوغی زندگی شهر است.

تپه پیر لوتی

این همچنین بازتاب نوستالژیک نویسنده ای است که سالهای زیادی را در استانبول زندگی کرده و آنقدر آن را دوست داشته است که در خاطرات و رمان هایش درباره آن بنویسد. با داشتن اتاق برای 1400 نفر ، دیگر لازم نیست نگران کمبود فضا یا حریم خصوصی باشید. تله کابین که به طول 0.4 کیلومتر کشیده می شود مدت زمان سربالایی را فقط به سه دقیقه کاهش می دهد ، اما توصیه می کنیم برای استفاده از بناهای تاریخی متعدد از جمله قبرستان و مسجد معروف به عقب بروید.

با مسجد ایوپ سلطان و مقبره ایوب الانصار آشنا شوید

مسجد ایوب قرن نوزدهم حتی از مسجد معروف آبی در منطقه سلطان احمد از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا این مکان مسجد برای مراسم تاج گذاری سلاطین عثمانی بود. این مسجد که حاوی مقبره ایوب الانصار است ، در خارج از وقت نماز به روی گردشگران کنجکاو که می خواهند داخل آن را ببینند ، باز است.

فعالیت روز جمعه ، مهمترین روز برای مسلمانان یک درجه بالاتر است ، اما در غیر این صورت ، یک بازار کوچک در خارج از مسجد در بیشتر روزها روسری ، قرآن ، دانه های تسبی و موسیقی و کتاب اسلامی را می فروشد. در طول آب و هوای خوب ، یک گروه عثمانی که منعکس کننده میراث Eyup است ، لذت بازدید کنندگان را نیز به همراه دارد.

هنگام بازدید ، به دیوارهای مقبره پوشیده شده از کاشی های ایزنیک نگاه کنید. کاشی های ایزنیک به نام منطقه شمالی که در آن ساخته شده اند ، کریم دلاکرم این صنعت هستند و در میراث و فرهنگ ترکیه از ویژگی های آن هستند ، زیرا در بسیاری از کاخ های عثمانی نیز مورد استفاده قرار می گرفت.

بالات

همانطور که قبلاً ذکر شد ، کارهایی که در ایوپ انجام می شود یک روز طول خواهد کشید ، اما همچنین از منطقه فاتح در نزدیکی آن بازدید کنید که دارای جاذبه ها و محله های زیادی برای گشت و گذار است. بالات و فنر از جمله منطقه سلطان احمد مرکزی که قصر ایاصوفیه و کاخ توپکاپی در آن قرار دارد ، دیدگاه کاملی در مورد جوامع محلی استانبول هستند. در غیر این صورت ، راهنمای استانبول ما شامل بسیاری از نکات و توصیه ها برای استفاده بیشتر از وقت خود در شهر است.

امتیاز 2 از 5 | از بین 1897 امتیاز دهنده به محله ایوب (Eyup) نوستالژیک استانبول

نظرات کاربران

شما می توانید نظر خود را برای ما بنویسید

مشاهده بیشتر

جاذبه های استانبول

مشاهده بیشتر

هتل های استانبول