غذای خیابانی ترکیه برای مسافران گرسنه

29 خرداد 1400 ساعت :11:54 2964
در بیشتر مناطق ترکیه اما به ویژه استانبول ، غذاهای خیابانی ترکی یک غذای آشپزی برای بسیاری از ترک ها و خارجی ها است.

فروشندگان با کمترین شکوه و عظمت ، قیمت های پایین ، طعم های لذیذ و آماده خوردن غذا را به صدها نفر از افراد محلی کار یا مسافران تور استانبول 7 شب و8 روز که به دنبال یک لقمه سریع برای خوردن هستند تحویل می دهند.

در سراسر دنیا ، سادگی همان چیزی است که باعث محبوبیت غذاهای خیابانی می شود و اتفاقاً ترک ها در این کار تسلط دارند. از فروشندگان گاری خیابانی گرفته تا شیارهای پنجره در لوکانتاهای سنتی ترکی (رستوران ها) ، چه بودجه کافی دارید و چه فقط می خواهید غذای بخورید ، پیشنهادات زیر ارزش امتحان کردن را دارد.

نه ایده غذای خیابانی ترکی

1: کومپیر (سیب زمینی پخته)

فقط ترک ها می توانند سیب زمینی پخته فروتن را گرفته و آن را به یک غذای پخته شده با تنوع زیاد تبدیل کنند. ترفند فقط سیب زمینی نیست ، بلکه پر از مواد پر شده است. غذاخوران به سادگی پنیر و پیاز خوب به سبک قدیمی را انتخاب می کنند اما اگر اهل ماجراجویی هستید ، روی ذرت ، سوسیس ، هویج ، نخود فرنگی ، زیتون ، قارچ ، سالاد روسی و موارد دیگر انباشته شوید. در استانبول ، همه جا فروخته می شود ، اما منطقه اورتاکوی به دلیل سرو این غذای ساده و خوشمزه معروف است.

غذای خیابانی ترکیه برای مسافران گرسنه

2: کوکورس (روده و کله پاچه بره)

کوکورچ یکی از معروف ترین غذاهای خیابانی در ترکیه است. کله پاچه های گوشت بره که در روده ها پر شده و روی یک سنبله چرخشی کباب می شوند کاملاً خوشمزه است که به صورت نازک خرد شده و با گوجه فرنگی و پیاز روی نان خوشمزه یا بسته بندی دوروم ترکیب شود. آن را با دوز مایونز و نوشیدنی آیران میل کنید. آنها همچنین شگفت آور پر کننده هستند. اگرچه این غذا فقط مختص ترکیه نیست بلکه مورد علاقه کشورهای بالکان و همچنین ایران است ، ترک ها به خاطر آن دیوانه می شوند.

غذای خیابانی ترکیه برای مسافران گرسنه

3: بسته بندی دوروم

اگر کوکورس بیش از حد ماجراجو است و جوانه های چشایی شما می خواهند یک لقمه ساده تر برای خوردن پیدا کنند ، به بسته بندی دوروم که هر روز به طور گسترده در سراسر ترکیه و توسط پیر و جوان خورده می شود ، تنزل دهید. برش های مرغ یا گوشت گاو کبابی ، همراه با کاهو ، پیاز ، گوجه فرنگی و در صورت تمایل ، یک سس چیلی داغ در نان لواش پیچیده می شود تا سریع سرو شود. رستوران ها اغلب آنها را به عنوان بخشی از ترکیب غذا با سیب زمینی سرخ کرده و کک به فروش می رسانند ، اما به هر ترتیب ارزان و خوش طعم تر هستند.

غذای خیابانی ترکیه برای مسافران گرسنه

4: ذرت کبابی

اگر فکر می کردید ترکیه یک کشور دوستدار گوشت است ، دوباره فکر کنید زیرا سبزیجات در غذاهای ملی خود بسیار معروف هستند و بیشتر کودکان و بزرگسالان ذرت شیرین را دوست دارند. غالباً از گاری های فروشندگان خیابانی فروخته می شود ، آن را هنوز در غذاهای ساده ، یعنی کبابی یا در قابلمه ای کوچک ، یعنی جوشانده خریداری کنید. آن را با کره ، نمک و مقداری سس فلفل قرمز داغ بپوشانید ، و شما خوب می توانید از آن استفاده کنید.

غذای خیابانی ترکیه برای مسافران گرسنه

5: میدی

هیچ چیز نمی گوید تابستان فرا رسیده است ، بیش از Midye ، ترکیبی بیشتر از گیاهان و ادویه برنج ، یک قطره آب لیمو و صدف هایی که مستقیم از پوسته خورده شده است. بخاطر داشته باشید که برنج یک ماده مسمومیت غذایی با خطر بالا است بنابراین فقط آنها را از فروشندگان با استفاده از یخچال خریداری کنید. آنتونی بوردین وقتی در استانبول فیلمبرداری می کرد ، آنها را معروف محاکمه می کرد و به ادامه کارهای خود ادامه می داد که نشان می دهد میزان واقعی اعتیاد آنها چیست.

غذای خیابانی ترکیه برای مسافران گرسنه

6: ساندویچ ماهی

ساندویچ های ماهی (Balik Ekmek) قبلاً مترادف با قایق های ماهی شناور پل گالاتا در استانبول بودند ، اما در چند سال گذشته ، این مفهوم در بسیاری از استراحتگاه های ساحلی در امتداد اژه و مدیترانه شکل گرفته است. پروتکل اجتماعی نانوشته حکم می کند که ماهی باید تازه باشد و پس از فیله زدن ، بر روی کوره سیلی زده و به کمال سوخته شود. پس از اتمام کار ، سرور آن را با کاهو ، گوجه فرنگی و پیاز در میان یک تخته نان سالم ترکیب می کند تا شما به صورت ساده یا با پوسته های فلفل قرمز یا سس بخورید.

غذای خیابانی ترکیه برای مسافران گرسنه

7: گوزلمه

Gozleme غذایی است که بیشتر مردم با بازار محلی همراه می کنند اگرچه اگر در سفر از کافه های سنتی ترکیه به کافه های سنتی ترکیه بروید ، آن را در آنجا نیز پیدا خواهید کرد. خانمهای ترکی آرد ، نمک و آب را با هم ترکیب می کنند و به صورت خمیر (یوفکا) در می آیند و سپس آن را خیلی نازک می کنند. مواد پر کننده خود را انتخاب کنید که توصیه های ما اسفناج و سیب زمینی یا پنیر است. چند دقیقه روی کوره و یک میان وعده خوشمزه و سبک برای ناهار دارید. ترک ها نیز گاهی اوقات آن را به عنوان همراه صبحانه می خورند.

غذای خیابانی ترکیه برای مسافران گرسنه

8 Taksim Wet Burger

تکسیم مرکز استانبول جدید ، پایتخت زندگی شبانه این کشور است ، بنابراین جای تعجب نیست که وقتی بارها صبح زود بسته می شوند ، جایگاههای همبرگر مرطوب یک تجارت خروشان را انجام می دهند. هیچ کس معمولاً مایل به خوردن نان مرطوب نیست ، اما در این حالت سیر گوجه فرنگی تزریق شده روی یک نان برگر و باقی مانده تا اشباع شود ، طعم شگفت آور خوبی ایجاد می کند.

غذای خیابانی ترکیه برای مسافران گرسنه

9: شاه بلوط سوخاری

در حالی که شاه بلوط سوخاری از خیابان های انگلستان ناپدید شده است ، اما در ترکیه همچنان در تابستان محبوب است. وزن آنها توسط گاری های فروشنده فروخته می شود و برای گرم شدن در یک روز زمستان های سرد و یکی از غذاهای خیابانی بی انتها در ترکیه است.

غذای خیابانی ترکیه برای مسافران گرسنه

امتیاز 5 از 5 | از بین 2964 امتیاز دهنده به غذای خیابانی ترکیه برای مسافران گرسنه

نظرات کاربران

شما می توانید نظر خود را برای ما بنویسید

مشاهده بیشتر

جاذبه های استانبول

مشاهده بیشتر

هتل های استانبول