استانبول رنگارنگ: خیابان ها و خانه هایی که شهر را روشن می کنند

04 خرداد 1400 ساعت :19:54 1577
معماری شهرها گاهی انگیزه ما را از بین می برد و استانبول نیز از این قاعده مستثنی نیست.

مناطق خاص و بی روح و فاقد روح فقط نمایانگر یک سبک زندگی سریع هستند که بسیاری از آنها می خواهند از آن فرار کنند. با این وجود تور استانبول 7 شب و8 روز رنگارنگ طرف دیگر بزرگترین کلانشهر ترکیه است.

این شهر شلوغ زندگی شهری را دوباره اختراع می کند و پادزهر مناسبی برای ایجاد لبخند بر لب شما است. برای سالها ، دانشمندان تأیید کرده اند که رنگهایی مانند آبی ، سبز ، زرد ، قرمز و نارنجی اثر آرامش بخشی دارند ، بنابراین اگر در استانبول به یک رفع مشکل نیاز دارید ، اینجا مکان هایی است که باید به آنها مراجعه کنید.

5 مکان در استانبول رنگارنگ

مراحل رنگین کمان استانبول

قدم های رنگین کمان بی اوغلو نه تنها چشم نواز است بلکه داستانی دلگرم کننده درباره چگونگی پیدایش آن دارد. در سال 2013 ، یک مهندس بازنشسته به نام Huseyin Cetinal سه پله از یک پلکان طولانی را که محله های Cihangir و Findikli را به هم پیوند می داد ، رنگ آمیزی کرد. Passerby گفت که آنها زیبا به نظر می رسند و باعث خوشحالی آنها می شوند ، بنابراین او 1500 لیر ترکیه دیگر خرج کرد و به همراه یکی از دوستانش هر مرحله را به رنگهای رنگین کمان نقاشی کرد. رسانه های اجتماعی خیلی زود متوجه راه پله های نقاشی شده و تصاویر شدند. برخی دیگر گفتند این اعتراض ساکت و صلح آمیز پس از شورش های پارک گزی دو ماه قبل بود. با این حال ، حسین گفت که او این کار را ساده انجام داد زیرا باعث لبخند مردم شد. با این حال شورای محلی چندان مشتاق نبود و دو روز بعد ، آنها پله ها را به رنگ خاکستری رنگ کردند.بنابراین مردم محلی از رسانه های اجتماعی برای سازماندهی شور و هیجان جامعه استفاده کردند که آنها را به رنگ های رنگین کمان تبدیل کرد. این روزها ، این پله ها یک مکان توریستی محلی برای عکسبرداری است ، و چند تازه عروس نیز عکس هایشان را در آنجا گرفته اند. برای دیدن خود آنها ، به خیابان سالی پازاری در منطقه کاباتاش بیو اوغلو بروید.

استانبول رنگارنگ: خیابان ها و خانه هایی که شهر را روشن می کنند

هنر خیابان شهری در استانبول

نسل های قبلی نقاشی های دیواری را جرم جامعه ای بی احترام می نامیدند اما این روزها این جنبش تکامل یافته و به یک هنر شناخته شده تبدیل شده است. قطعاتی که در کنار خیابان ها به هنرهای شهری گفته می شود ، یا احساسات را برمی انگیزد ، ما را به لبخند می اندازد و یا با استعداد عظیم مورد نیاز برای تولید چنین اثر هنری تحت تأثیر قرار می دهد.به عنوان بزرگترین شهر ترکیه ، هنرمندان به طور طبیعی به استانبول سرازیر می شوند تا قطعات آنها در محله های مختلف ظاهر شود. محبوبیت آنها از این دست است ، یک برنامه Istanbul Street Art با جزئیات مکان ها ، هنرمندان و داستان های پشت تصاویر ، برای مسافران مستقلی که به دنبال گشت و گذار در بهترین نقاشی های دیواری هستند بسیار مناسب است.یک جشنواره سالانه همچنین میزبان هنرمندان کشورهای دیگر است تا آخرین شاهکارهای خود را به نمایش بگذارند. این مکان در Kadikoy برگزار می شود که بهترین مکان برای دیدن هنرهای خیابانی است. قطعات برجسته ای که باید از آنها مراقبت شود شامل Captain Borderline و Bambino توسط Pixel Pancho است.

جشنواره لاله در ماه آوریل

اگر رنگ مورد نظر شماست ، در ماه آوریل هنگامی که میلیون ها پیاز در پارک ها و باغ های سطح شهر کاشته شده است ، از آن بازدید کنید. ممکن است بپرسید چه ارتباطی وجود دارد و چرا مسئولان این همه هزینه برای لامپ های رنگی مختلف که مدت زیادی دوام ندارند خرج می کنند. خوب ، بسیاری از مردم گل لاله را با هلند پیوند می دهند ، که نماد ملی آن گل است ، اما از ترکیه نشات گرفته است.

جشنواره لاله در ماه آوریل

این همچنین مسئول دوران لاله های بسیار معروف قرن 18 امپراتوری عثمانی است. ساختمانهای قدیمی ساخته شده در آن دوران با نمادهای معماری و قطعات هنری ، هنوز نماد را به نمایش می گذارند. بهترین مکان برای دیدن لاله در طول جشنواره Emirgan، Goztepe، Yildiz پارک ، و تپه Camlica و هستند.

خانه های رنگارنگ در بالات و فنر

گشت و گذار در خیابان های محله های بالات و فنر به خانه های نوستالژیک و چند رنگ عثمانی منجر می شود اما به دور از صحنه های توریستی ، استانبول را نیز معرفی می کند. برای دهه ها ، همزمان با هجوم گردشگران به مناطقی مانند سلطان احمد و تقسیم ، هرگز درباره مناطق بالات و فنر صحبت نشد.با این وجود با تغییر روند "محلی" شدن سفرها ، تورهای پیاده روی شروع به فعالیت کردند و آنها مورد توجه قرار گرفتند زیرا سابقه آنها به عنوان محلات ارتدکس قدیمی یهودیان و یونان باعث می شود که آنها به همان اندازه سایر مناطق مهم باشند.

اثبات این امر در پروژه 7 میلیون یورویی 2003 است که توسط اتحادیه اروپا برای بازسازی 87 خانه و 33 مغازه در محله های قدیمی ، به عنوان بخشی از یک پروژه بازآفرینی شهری تأمین شده است. هنگام گشت و گذار در خیابان ها ، مراقب معماری های برجسته ای مانند کالج ارتدکس یونان و مسجد یاووز سلیم باشید ، قبل از نوشیدن در یک کافه عجیب خیابان.

محله بالات استانبول، پالت رنگارنگ شهری

خانه های بالات استانبول را در خود جای داده است

بناهای دیدنی کنار دریا بسفر

بلیط کشتی بخرید ، با نگاه کردن به صندلی بنشینید و آماده شوید تا هنگام عبور از تنگه بسفر ، لکه های رنگی را پشت سر بگذارید. دامنه های سبز در دو طرف آبراه قصرهای محترم و معتبر یالی است که نظرها را به خود جلب می کند. این خانه ها مربوط به دوران عثمانی است که اعضای ثروتمند محافل نخبه اجتماعی آنها را به عنوان مکان های تفریحی تابستانی خریداری می کنند. رنگ های چشمگیر و سایه های ملایم پاستلی همچنین به سبک های متمایز معماری می افزایند که آنها را به گران ترین بازار املاک و مستغلات ترکیه تبدیل می کند.

ینی کوی استانبول صحنه جذاب سریال و فیلم های ترکی

حکیمباسی یالی به دلیل رنگ قرمز عمیق و یکی از مشهورترین خانه های یالی مشهور است اما اگر به آرناووتکوی بروید ، عمارت های عثمانی نشسته در کنار آب را تماشا کنید. آنها اثری نوستالژیک از استانبول رنگارنگ و تاریخ آن هستند.

امتیاز 2 از 5 | از بین 1577 امتیاز دهنده به استانبول رنگارنگ: خیابان ها و خانه هایی که شهر را روشن می کنند

نظرات کاربران

شما می توانید نظر خود را برای ما بنویسید

مشاهده بیشتر

جاذبه های استانبول

مشاهده بیشتر

هتل های استانبول