آشنایی با زینت برنو و باکرکوی استانبول

30 اردیبهشت 1400 ساعت :17:52 1773
مسافرانی که بدنبال کارهایی در Zeytinburnu و Bakirkoy در استانبول هستند ، با وجود شهرت شبکه گردشگری ، چیزهای زیادی برای جلب رضایت آنها پیدا می کنند.

 زینت برنو در سمت اروپایی مهمترین و شلوغ ترین شهر ترکیه (Zeytinburnu)به معنی "شنل درخت زیتون" است ، اما در طول تاریخ ، این مرکز تولید چرم بود.این تجارت به پایان رسید و زندگی در این روزها در اطراف مراکز خرید مدرن ، سرگرمی ها و فعالیت های تفریحی قابل توجهی می چرخد ​​، گرچه عاشقان تاریخ همچنان از دیدن بناهای برجسته تاریخی قدیمی لذت خواهند برد. بیشتر آنها در قلب زینت برنو و سایر جاذبه های دیدنی برای بازدید از باکرکوی همسایه هستند ، گرچه نوستالژی زیادی برای محله Belgradkapi نیز وجود دارد.

این نام بازتاب زندانیان قرن شانزدهم بلگراد است که به استانبول خریداری شده اند و مهمترین مکان مهم محلی به نام دروازه بلگراد است که بخشی از دیوارهای قدیمی شهر است. در بیست و نهم ماه مه هر سال ، جشن های فتح قسطنطنیه در سال 1453 در اینجا برگزار می شود و با گذشت چندین دهه ، باستان شناسان در اطراف خیابان مجاور به همین نام ، طعمه های کوچک را کشف کردند.

کارهایی که باید در Zeytinburnu و Bakirkoy انجام شود

1 مرکز خرید مارمارا: تفریح ​​زیر یک سقف

طی 15 سال گذشته ، ترکیه مراکز خرید را مدرن کرده است تا همه زیر یک سقف به مراکز خرید ، خوردن و سرگرمی تبدیل شود. مراکز خرید استانبول با هر نسخه آمریکایی مطابقت دارد و تالار گفتگوی مارمارا از این قاعده مستثنی نیست. یک ساختمان معماری سوئیسی بیش از 300 نام تجاری داخلی و بین المللی را در خود جای داده است که این مقصد خانوادگی را در باکرکوی تشکیل می دهد، در حالی که 25000 متر مربع حول تفریح ​​خانوادگی با مفاهیم سرگرمی مانند بولینگ ، زمین های بازی کودکان ، سینما و تئاتر می چرخد. پس از خرید و تفریح ​​، از بین 60 مکان مختلف برای خوردن غذا در بزرگترین فودکورت ترکیه انتخاب کنید.

مرکز خرید مارمارا: تفریح ​​زیر یک سقف

2 کلیسای مریم مقدس بهار

این ساختمان که به زبان ترکی کلیسای ارتدکس بالیکلی خوانده می شود ، به آبهای مقدس چشمه های آبزی که ادعا می شود شهروندان و حاکمان بیزانس دارای خواص درمانی هستند ادای احترام می کند. اولین کلیسا ، ساخته شده در قرن 5 قبل از تخریب عثمانی ها ، در طول قرن 15 با ویرانی و ویرانی زیادی روبرو شد. از این رو ساختمانی که امروز می بینیم مربوط به قرن نوزدهم است.صرف نظر از قدمت آن ، یک مکان مهم زائران ارتدکس یونان است. این کلیسا ، در منطقه بالیکلی ، فقط چند صد متر از دیوارهای قدیمی شهر فاصله دارد.

3 موزه پانوراما: کشف تاریخ

موزه پانوراما 1453 اگرچه در مسیر اصلی گردشگری قرار دارد ، یکی از بهترین موزه های استانبول است. با گفتن داستان تسخیر قسطنطنیه توسط عثمانی ها ، نمایش های تعاملی و تصاویر هنری بازدیدکنندگان را در لحظه های حیاتی هنگام شکستن دیوارهای قدیمی شهر طی می کنند ، کاری دشوار که بسیاری گفتند غیرممکن است. این تنها عاملی بود که عثمانی ها را عقب نگه داشت و آنها با تسخیر آن میخ را در تابوت حکومت بیزانس گذاشتند.

موزه پانوراما: کشف تاریخ

4 مسجد و گورستان مرکز افندی

مرکز افندی که به یکی از شهروندان زیتینبورنو اختصاص داشت و در کنار سلیمان با شکوه جنگید ، مسجد اولیه از سال 1514 تشکیل شد و طی سالهای متمادی مراحل مختلف بازسازی را پشت سر گذاشت. این مسجد توسط دختر سلطان سلیم یاووز برای مركز افندی ساخته شده و دو مقبره از نوه ها و مقبره باغ وی را در خود جای داده است. مسجد مرکز افندی که حاوی مقبره های دیگر افراد برجسته است ، مهمترین بنای تاریخی در زیتینبورنو است. مرکز افندی همچنین خمیر معروف Misir ، ترکیبی از 41 ادویه را با کیفیت درمانی اختراع کرد.

5 دراویش چرخان

این اقامتگاه مولوی که نزدیک مسجد نشسته بود ، در قرن شانزدهم افتتاح شد اما با گذشت سالها مورد بازسازی های مختلفی قرار گرفت. در سال 2010 بازسازی و تحت هدایت 22 نوه مولوی ، مشهورترین شاعر جهان و رهبر دراویش چرخان ، یک فرقه صوفی از اسلام افتتاح شد ، این یک اقامتگاه مهم صوفیه در ترکیه است.

6 همام افندی

این همام قرن شانزدهم که 200 متر از مسجد فاصله دارد ، محیطی مناسب برای یک حمام اصیل و سنتی ترکی ارائه می دهد . همه بازدیدکنندگان اولین بار در ترکیه باید حداقل یک بار این مورد را تجربه کنند زیرا این یک روش عالی برای استفاده از حواس شما برای استراحت ، آرامش و جوان سازی است. این همام نه تنها به دلیل قدیمی بودن بلکه به دلیل میمار سنان ، بزرگترین معمار امپراطوری عثمانی ، آن را ویژه طراحی کرده است.

همام افندی

7 پیست اسب دوانی ولی افندی

Veli Hippodrome نیز نامیده می شود ، این قدیمی ترین مسابقه اسب دوانی ترکیه است که برای اولین بار در سال 1913 افتتاح شد. با مساحت 147 هکتار ، این مکان به عنوان یک مکان تفریحی با کارهای مختلف که برای بسیاری از مردم اجرا می شود ، دو برابر می شود. با ظرفیت نشستن 7 هزار و 600 نفر ، بزرگترین پیست اتومبیلرانی ترکیه است و شامل یک موزه و نمایشگاه های ماهانه است.

8 از باکرکوی تا استانبول آسیایی

هنگامی که به استانبول سفر می کنید ، به زودی خواهید آموخت که کشتی مورد علاقه ترین وسیله حمل و نقل است. بسیاری از افراد محلی از سواری از سمت اروپایی به سمت آسیا لذت می برند و از باکرکوی ، کشتی به بسیاری از بنادر از جمله Kadikoy ، فعال ترین قسمت استانبول آسیا سفر می کند. اگر وقت برای گذران وقت دارید ، با گذراندن یک روز در آنجا فضای این منطقه معروف را خنک کنید. ( آنچه در استانبول آسیا باید ببینید و انجام دهید .)

از باکرکوی تا استانبول آسیایی

9 در باغ گیاه شناسی Bakirkoy از طبیعت لذت ببرید

این باغ های گیاهان با مساحت 96000 متر مربع ، از زمان افتتاح آن در سال 2013 ، بازدیدکنندگان را با شکوفایی طیف وسیعی از گیاهان تحریک می کنند. برگزارکنندگان با برپایی مجسمه های بزرگ دایناسور و زمین های بازی برای کودکان ، این مکان را به مکانی خانوادگی تبدیل کردند. گیاهان بر اساس گونه هایشان گروه بندی می شوند و اطلاعات دقیق در مورد هر گروه فضای معنی دار و آموزنده تری را فراهم می کند.این پارک که به 11 بخش مضمونی تقسیم شده است ، بیش از 262،000 درخت ، بوته ، گل و گیاه است که برخی از آنها بیش از 40 سال سن دارند. هنگام بازدید ، یک سبد پیک نیک بردارید و از مناظر و پارکهای سرسبز آنها لذت ببرید. باغ های گیاهان با استخدام رایگان گاری های گلف ، افراد معلول و سالمندان را نیز در خود جای می دهد. از 7 صبح تا 11 شب باز است ، ورودی و پارکینگ رایگان است و این امر برای افرادی که بودجه دارند مناسب است.

منطقه فاتح استانبول

10 کارهایی که باید در منطقه فاتح انجام شود

این لیست کارهایی را که باید در Zeytinburnu و Bakirkoy انجام دهیم جمع می کند ، اما اگر وقت دیگری ندارید ، توصیه می کنیم برای دیدن جاذبه ها ، ساختمانهای برجسته و فعالیت های بیشتر به همسایه Fatih بروید. منطقه سلطان احمد ، محل زندگی مسجد آبی معروف ، ایاصوفیه و کاخ توپکاپی به دلیل اهمیت تاریخی محبوب ترین منطقه گردشگری ترکیه است. همچنین ، برای دیدن احساس جوامع محلی استانبول ، از محله های فنر و بالات دیدن کنید. درباره فاتح و آنچه در انتظار بازدید کنندگان از استانبول است بیشتر بخوانید

منبع: تور استانبول

امتیاز 2 از 5 | از بین 1773 امتیاز دهنده به آشنایی با زینت برنو و باکرکوی استانبول

نظرات کاربران

شما می توانید نظر خود را برای ما بنویسید

مشاهده بیشتر

جاذبه های استانبول

مشاهده بیشتر

هتل های استانبول