ده جاذبه برتر استان آنتالیا: کارهایی که باید برای همه انجام شود

02 شهریور 1400 ساعت :10:33 1532
برای همه از کوچک تا بزرگ ، جاذبه های استان آنتالیا بخشی از دومین مقصد محبوب ترین تعطیلات ترکیه است.

 تور آنتالیا در یک سال خوب ، تقریباً 15 میلیون نفر از سراسر جهان برای لذت بردن از فعالیت های فراوان را در این شهر ساحلی جذب می کند ، از خرابه های تاریخی گرفته تا ورزش های آبی ساحلی گرفته تا آبشارهای زیبا یا مساجد قدیمی. مکانهای دیدنی به صدها مورد می رسد ، بنابراین ما فقط به محبوب ترین آنها می پردازیم.

شایان ذکر است ، استان آنتالیا نیز آغاز راه لیکیان است. این مسیر 516 کیلومتری به منطقه فتحیه می رسد و شامل انبوهی از ویرانه های تاریخی از امپراتوری لیکیان است. شما می توانید به طور جداگانه از این جاذبه ها دیدن کنید ، اما کسانی که کوهنوردی را دوست دارند باید پیاده روی بخشی از مسیر را نیز در نظر بگیرند تا همزمان از مناظر خیره کننده نیز استفاده کنند.

راه لیکیان

علاوه بر این ، برای سایتهای میراث جهانی یونسکو ، تنها یکی در مرز با استان موگلا وجود دارد و آن لتون و زانتوس است. برای این مقاله ، ما در مورد جاذبه های مرکزی خاص آنتالیا صحبت می کنیم. بنابراین ، بیایید شروع کنیم.

ده جاذبه برتر استان آنتالیا

1: شهر قدیمی کالیچی را تحسین کنید

یک گشت در مرکز شهر بدون رفتن به بخش قدیمی شهر ، به ویژه برای دیدن بقایای باستانی دروازه هادریان ، کامل نیست. گردشگران که به افتخار امپراتور روم با همین نام ساخته شده اند ، به طور سنتی عکس خود را در اینجا گرفته اند. پیدا کردن بعضی از نقاط جالب از جمله کافی نت harborside، برج ساعت، مسجد Iskele و خانه های عثمانی از هفتم قرن19آسان است. کالیچی مکانی زیبا برای خرید سوغاتی و گذراندن صبح در گردش در مسیرهای سنگ فرش است تا بینشی از تاریخ آنتالیا داشته باشید.

برج ساعت آنتالیا

2: ویرانه های رومی در آسپندوس

آسپندوس در 50 کیلومتری خارج از مرکز شهر قرار دارد. اکثر مردم صرفاً به خاطر تئاتر شگفت انگیزی که مورخان آن را بهترین آثار جهان می دانند ، بازدید می کنند. مانند یک پژواک که در دامنه تپه ای قرار گرفته است ، انجمن اپرا و باله آنتالیا در آنجا اجرا می کند. ساخته شده در طول قرن دوم است. دیگر نقاط دیدنی Aspendos شامل آکروپولیس و قنات است. اکثر مردم سفرهای روزانه خود را از طریق فروشگاه های گردشگری محلی رزرو می کنند تا بیشترین استفاده را از روز ببرند و راهنمای تور را در اختیار دارند تا اطلاعات مفیدی در مورد تاریخچه داشته باشند.

ویرانه های رومی در آسپندوس

3: آبشارهای دودن ، ماناوگات و کورسونلو

برای تماشای چشم انداز دریا ، به آبشارهای پایین Duden بروید که به مدیترانه سرازیر می شوند. اگر پیاده باشید ، باز هم یک عکس خوب خواهید گرفت. با این حال ، ما فکر می کنیم بهترین راه برای دیدن آن از قایق است. بسیاری از آژانس های مسافرتی ، سفرهای یک روزه می فروشند که شامل نوشیدنی می شود و شما می توانید در راه بازگشت شنا کنید. اگر آبشارها فک شما را پایین می آورد ، به قسمت بالای Duden ، آبشار کورشونلو آنتالیا در انتهای بزرگراه آنتالیا-سریک-آلانیا یا آبشار ماناوگات آنتالیا(شکوه و غرش آب) ، در شهر بعدی بروید. در طول تابستان ، گرما و رطوبت تأثیر چشمگیر آن را کاهش می دهد ، اما زمان بسیار خوبی برای بازدید ، فصل بهار برای حداکثر جریان آب است.

آبشارهای دودن

آبشار کورشونلو آنتالیا

آبشار ماناوگات آنتالیا(شکوه و غرش آب)

4: بهترین سواحل استان

بخشی از موفقیت خروشان آنتالیا به عنوان بهترین مقصد تعطیلات ساحلی در ترکیه است. ماسه های قابل توجهی که سالانه میزبان هزاران بازدید کننده است شامل کلئوپاترا در آلانیا ، لارا و کنیالتی در مرکز شهر ، کاپوتاش در امتداد بزرگراه D400 و پاتارا ، که دارای بزرگترین غروب کشور های خیره کننده است. فروشندگان ساحل چتر و تختخواب اجاره می دهند و وقتی شنا نمی کنید ، به مراکز ورزش های آبی بروید تا با جت اسکی بپرید یا از پدالو لذت ببرید.

ساحل کلئوپاترا آلانیا

ساحل کنیالتی آنتالیا Konyaaltı Beach

ساحل کاپوتاش آنتالیا(ساحل رویایی واقعی)

5: پارک ملی کوپرولو کانیون آنتالیا

دره کوپرلو 366 کیلومتر را پوشش می دهد و به عنوان یک پارک ملی تعیین شده است و بهشت ​​برای علاقه مندان به فضای باز است. اکثر مردم برای تورهای رفتینگ آب سفید که توسط مغازه های گردشگری فروخته می شود ، بازدید می کنند. پس از پوشیدن تجهیزات ایمنی و یک جلسه توجیهی ، برای سوار شدن با آدرنالین در آبهای سریع آماده شوید. رستورانهای سنتی با طول 14 کیلومتر ، در انتهای رودخانه ، شام تازه ماهی قزل آلا را سرو می کنند. افراد دیگر صرفاً برای پیاده روی و دیدن مناظر مانند پل قدیمی روم از آنجا دیدن می کنند.

پارک ملی کوپرولو کانیون آنتالیا

6: کوه تختلی: دیدگاه آنتالیا

برای تجربه فیزیکی کمتر ، با تله کابین تا کوه تختعلی صعود کنید. در اینجا ، انتظار یک چشم انداز فوق العاده از خط ساحلی و پشت رشته کوه توروس را دارید. رستوران ها غذا و غذای تازه سرو می کنند و مغازه های سوغاتی عکس شما را با منظره پشت می فروشند. دو راه برای فرود وجود دارد ، تله کابین و پاراگلایدر است.

7: ویرانه های تاریخی در کنار

ساید ، یک شهر کوچک عجیب و غریب به دلیل چیزی که هیچ مکان دیگری ندارد منحصر به فرد است. قسمت جدید ، ساخته شده در اطراف قسمت تاریخی ، فضایی سورئال و عجیب را ایجاد می کند. مکان های دیدنی شامل ورودی دروازه قدیمی و یک تئاتر کوچک است. با این حال ، عصر ، درست هنگام غروب خورشید ، معبد آپولو ، در خط ساحلی ، ضروری است. عکسهای فوق العاده ای از تعطیلات بگیرید و بعد از استراحت و صرف غذا در رستورانی در کنار بندر ، غذا بخورید.

منطقه ساید آنتالیا SIDE

معبد آپولو آنتالیا(کادو کلئوپاترا)

8: قلعه آلانیا و برج قرمز

به آلانیا در انتهای شرقی استان آنتالیا بروید تا مقصدی شلوغ و پر از احساسات جهانی را بیابید. با این حال ، بسیاری از اماکن تاریخی در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارند و میراث فرهنگی شهر را نشان می دهند. دو نمونه از این دست که از نظر تعداد بازدیدکنندگان از رتبه بالایی برخوردار است ، شامل برج و قلعه قرمز است. نمایش سبک معماری سلجوقی، قرن 13 و منظره شگفت انگیز خط ساحلی است.

9: پارک موضوعی سرزمین افسانه ها و جاذبه ها

از نقاط دیدنی تاریخی و طبیعی گرفته تا یک پارک موضوعی با نام مستعار نسخه دیزنی لند ترکیه. نشسته در بلک ، کارهای زیادی برای انجام دادن در سرزمین افسانه ها وجود دارد ، و حتی می توانید در اتاق خواب های موضوعی آنها بمانید. در قسمت پارک آبی ، بیش از پنج استخر و سواری های متعددی وجود دارد که بچه ها دوست خواهند داشت. همچنین از قسمت های ماجراجویی خود با وسایل سواری مانند Galeon ، جنگنده آسمانی و انگشت زیرش لذت ببرید.

 بلک آنتالیا (Belek) بروی نقشه گلف جهان

10: رودخانه دیمکای

رودخانه دیمکای در آلانیا مکانی عالی برای گردش در تابستان است. این رودخانه به طول 60 متر سرانجام به دریای مدیترانه می ریزد ، اما قبل از رسیدن به آن ، بازدیدکنندگان برای استراحت شنا و ناهار در رستوران های سنتی عجیب و غریب رودخانه به نقاط متعددی مراجعه می کنند. بهترین منطقه برای رفتن به دلیل امکانات بهتر و آب سردتر دره Dimcay است .

امتیاز 2 از 5 | از بین 1532 امتیاز دهنده به ده جاذبه برتر استان آنتالیا: کارهایی که باید برای همه انجام شود

نظرات کاربران

شما می توانید نظر خود را برای ما بنویسید

مشاهده بیشتر

جاذبه های آنتالیا

مشاهده بیشتر

هتل های آنتالیا