7 مکان تاریخی باورنکردنی ترکیه

13 اردیبهشت 1400 ساعت :22:34 1366
آشنایی با هفت مکان تاریخی باورنکردنی ترکیه

7 مکان تاریخی باورنکردنی ترکی

ترکیه پر از گنجینه های تاریخی است . اگرچه ممکن است شما از افسس آگاهی داشته باشید ، یا ویرانه های سیده یا پاتارا را با تور ارزان قیمت آنتالیا دیده باشید ، اما مکان های زیادی وجود دارد که تعداد بسیار کمی از گردشگران تور ارزان قیمت استانبول تاکنون می بینند. ما چند گنجینه تاریخی را کشف کرده ایم تا در این کشور باورنکردنی کاملا در مسیر مغلوب قرار بگیریم. بنشینید و در برخی از صندلی های مسافرتی جالب توجه ترین مکان های قابل تصور ، لذت ببرید.

1. شهر مانازان (غارهای مانازان قرامان)

این سازه چشمگیر در واقع یک صورت سنگی است که برای ایجاد یک جامعه عمودی از اتاق های کوچک حک شده است. این نسخه قدیمی از یک بلوک آپارتمانی مدرن از مهاجمان و هوا محافظت می کند. این بلوک پنج طبقه در آناتولی مرکزی واقع شده است و از قرن ها جنگ ، آب و هوا و رژیم ها جان سالم به در برده است. این سازه بیش از سه کیلومتر امتداد دارد و زمانی به عنوان یک شهر کامل ، دارای تونل هایی شامل کلیساها ، انبارها و حتی گورستان ها عمل می کرد. امروزه شهر باستانی بسیار متروکه است ، فقط توسط افراد محلی که از محفظه های خنک برای ذخیره گندم ، پنیر و غلات استفاده می کنند ، استفاده می شود.

شهر مانازان (غارهای مانازان قرامان)

2. دورو پینار کشتی نوح

گرچه این یک سازند صخره ای طبیعی است ، اما به دلیل ارتباط با کشتی نوح از وضعیت تاریخی برخوردار است. محلی ها در نزدیکی چندین کوه بی نام و در نزدیکی مرز ایران واقع شده اند ، مردم محلی ادعا می کنند که کوهی در نزدیکی کوه جودی است - در قرآن به عنوان آخرین استراحت ذکر شده است محل تشکیل کشتی نوح. سازند صخره ای دوروپینار به شکل یک قایق بزرگ است که از زمان کشف آن در سال 1948 پس از آشکار ساختن زمین لرزه ها و باران های شدید ، بحث ها و حدس و گمان های زیادی ایجاد کرده است. در سال 1960 این سایت مورد بررسی قرار گرفت و تصور شد که این سازه طبیعی باشد ، احتمالاً در اثر طغیان گدازه ایجاد شده است. علیرغم رفع اشکال دقیق Durupinar ، این سایت هنوز مومنان و زائران سرسختی را که از این سایت بازدید می کنند ، جذب می کند. در واقع ، علائم جاده ای راه کشتی نوح را نشان می دهد ،

دورو پینار کشتی نوح

3. کاخ ایشاک پاشا

سالهاست که این کاخ مجلل رها شده و فقط تعداد کمی از گردشگران از آن بازدید می کنند ، و این شرم آور است زیرا یک ساختمان باورنکردنی است. کاخ ایشاک پاشا به دلیل قرارگیری در نزدیکی مرز ایران ، فاقد معماری عثمانی است که در سایر بناهای معاصر دیده می شود ، در عوض طرح های بیشتری از خاورمیانه را در پیش می گیرد. این کاخ 400 ساله توسط نسلهای خانواده خاندان پاشا بیش از یک قرن ساخته شده است و ساختار پر سر و صدا حتی پس از گذشت این سالها هنوز در شرایط عالی است. این کاخ شامل تعداد زیادی امکانات از جمله نانوایی ، سیاه چال ، مسجد و ... است و با سیستم گرمایش باستانی کامل است. وقتی امپراتوری عثمانی سقوط کردپاشاها قصر را رها کردند. اگرچه اکنون یک مکان مهم تاریخی ذکر شده است. گردشگران می توانند در اتاق ها و حیاط ها گشت بزنند و از منظره دیدنی فوق العاده کاخ لذت ببرند.

کاخ ایشاک پاشا

4. چاتالهویوک

این مجموعه عظیم شهر در گذشته حدود 10 هزار نفر محل زندگی بود. این شهر از تونل ها و خانه های بهم پیوسته ساخته شده است و شهر با آجرهای گلی ساخته شده است که با گذشت قرن ها و رشد جامعه به آن افزوده می شود. تصور می شود که جمعیت این شهر در حدود 7000 سال قبل از میلاد به اوج رسیده باشد. عجیب برای چنین ساختار اجتماعی بزرگی ، کمبود فضای تجاری یا صنایع دستی وجود دارد ، اگرچه هنگامی که این مکان در سال 1958 کشف شد ، گنجینه ای از مجسمه های حیوانات و الهه ها ، نقاشی های غار و سایر هنرها ، و همچنین استخوان هایی در زیر کف دفن شده بود و منقل کاوش در سایت هنوز ادامه دارد ، در برخی از قسمتهای سایت به عنوان نمایشگاههایی که زندگی اجداد ما قبلاً زندگی می کردند ، باز شده است. یکی از جذاب ترین جنبه های Catalhoyuk این است که کل سایت در مقایسه با سایر مکان های باستانی بسیار تمیز و بدون آوار است.

چاتالهویوک

5. شهر زیرزمینی درینکویو

یکی از جذاب ترین جنبه های درینکویو مربوط به کشف آن است. مردی یک اتاق مخفی را پشت دیوار خانه اش کشف کرد. با کمی حفاری مشخص شد که وی در محیط مجتمع عظیم زیرزمینی - 18 طبقه عمیق - زندگی می کند. Derinkuyu در حدود قرن 7 قبل از میلاد تاسیس شد ، برای محافظت در برابر عناصر و نیروهای مهاجم ساخته شده است. همانطور که در طول قرن ها رشد می کرد ، به یک مجموعه پیچیده شامل اصطبل ، کلیسا ، خانه ، انبار و حتی یک کارخانه تبدیل شد. این 20،000 نفر به لطف شافت های تهویه و آبراهه های ابتکاری خود که هوا و آب تازه را به هر سطح می بردند ، برای مدت طولانی می توانستند کاملاً در زیر زمین زندگی کنند. چرخ های سنگی عظیم را می توان در جلوی ورودی ها نورد کرد ، و آنها را به دیواره های غیر قابل نفوذ تبدیل کرد.

شهر زیرزمینی درینکویو


6. اوزکناک

این شهر زیرزمینی کاپادوکیایی واقع در همان منطقه Derinkuyu توسط یک کشاورز در سال 1972 کشف شد که متوجه شد هنگام آبیاری محصولات آب به سرعت در یک مکان زیرزمینی تخلیه می شود. با کمی حفاری یک شهر زیرزمینی باستانی ، سن ناشناخته مشخص شد. در حالی که Ozkonak همان اتاقک ها ، شافت های تهویه و سیستم آب همسایه Derinkuyu را کنده است ، تفاوت های زیادی وجود دارد که Ozkonak را منحصر به فرد می کند. حفره های داغ روغن در بالای هر ورودی قرار دارد - یک استقبال ناخوشایند ، احتمالاً کشنده برای ارتش غارتگر ، و یک سیستم ارتباطی خام در شهر برقرار است ، به هر سطح اجازه می دهد تا با سطح بالا یا پایین آن صحبت کند. چهار طبقه از 10 طبقه به روی گردشگران تور ترکیه باز است تا بتوانید درک کنید که زندگی زیرزمینی چگونه است.

شهر باستانی اوزکناک

7. آنی

شهر باورنکردنی قرون وسطایی آنی زمانی 200000 نفر را در خود جای داده است. امروز مانند قرن ها خالی و خراب مانده است. آنی با نام های شهر 1001 کلیسا و شهر چهل دروازه نیز شناخته می شود ، در استان کارس ، در نزدیکی مرز ارمنستان واقع شده است. در ابتدا ، این شهر ارمنی بود ، اما امروز این قلمرو مورد اختلاف است. آنی روزگاری رقیب قسطنطنیه (استانبول امروزی) ، قاهره و بغداد بود و سرانجام در سال 1064 به دست مهاجمان سقوط کرد و این شهر توسط ترک ها غارت شد. در طول قرن ها زمین لرزه ها ، درگیری ها و خرابکاری ها آثار خود را در شهر ویران شده گذاشته اند ، اما اخیراً تغییر تفکر در مورد حفاظت از شهر اتفاق افتاده است. کلیساهای باقیمانده حتی در اوضاع وخیم خود بسیار زیبا هستند ، به ویژه مسجد مناره منوچهر ، با قدمتی نزدیک به هزار سال و نمادی از تاریخ شهر و تأثیرات متنوع فرهنگی. اکنون بازدید از آنی بسیار آسان تر از یک دهه پیش است ، به دلیل افزایش علاقه به مکان های تاریخی در ترکیه . در حال برنامه ریزی برای بازیابی قسمتهایی از سایت است.

 آنی

امتیاز 2 از 5 | از بین 1366 امتیاز دهنده به 7 مکان تاریخی باورنکردنی ترکیه

نظرات کاربران

شما می توانید نظر خود را برای ما بنویسید

مشاهده بیشتر

جاذبه های آنتالیا

مشاهده بیشتر

هتل های آنتالیا