جاذبه های گردشگری آنتالیا ترکیه (قسمت دوم: جاذبه های ناشناخته آنتالیا)

24 دی 1401 ساعت :16:43 39
این مسئله همیشه وجود دارد که ما در سفر خارجی خود نیاز داریم اطلاعاتی از مقصد کسب کنیم تا در تمام طول سفر و در هر لحظه خاطره های زیبا بسازیم. شاید شما هم از آن دسته از افرادی باشید که دوست دارید به جاهایی بروید که عموم مردم از آن بی خبرند! مکان ها، سازه ها

همانطور که می دانید آنتالیا یکی از قطب های گردشگری در ترکیه است که همه ساله از سراسر جهان گردشگران زیادی به این شهر سفر می کنند. در این مقاله می خواهیم به مسافرانی که قصد خرید تور ارزان آنتالیا را دارند مکان هایی که کمتر در آنتالیا از آن صحبت شده و در عین حال بسیار دیدنی و جذاب است را به شما معرفی کنیم.

لیست جاذبه های گردشگردی آنتالیا کمتر شناخته شده

جاذبه های گردشگری آنتالیا ترکیه (قسمت دوم: جاذبه های ناشناخته آنتالیا)

1- غار داملاتاس

غار داملاتاش غاری کنار دریا در منطقه آلانیای آنتالیا است. این غار3 کیلومتر با مرکز شهر آلانیا فاصله دارد و در ساحل غربی قلعه تاریخی آلانیا قرار دارد. غار به دلیل قطرات آبی که از استالاکتیت ها (غارهای قطره ای) می چکد، داملاتاش نام گرفت. غار داملاتاش اولین غار ترکیه است که به روی گردشگری در تور ارزان آنتالیا باز شده است. زمانی که وارد غار می‌شوید، گذرگاهی به طول 50 متر، استوانه‌ای به قطر 13-14 متر و ارتفاع 15 متر و همچنین ستون‌هایی با قدمت 15000 سال را می بینید. نکته جالب در مورد غار این است که این غار به دلیل داشتن 8 تا 10 برابر دی اکسید کربن بیشتر و رطوبت زیاد در محیط غار، برای بیماری آسم مفید است و تبدیل به مکانی شده است که  بیماران آسم از آن بازدید می کنند.

2- آبشار کورسونلو

آبشار Kurşunlu در کیلومتر 24 بزرگراه آنتالیا - اسپارتا است. آب از ارتفاع 18 متری به آبشار کورشونلو ریخته می شود و 7 حوضچه کوچک توسط آبشارهای کوچک و زیبا به یکدیگر متصل می شوند. آبشار کورسونلو در داخل یک دره 2 کیلومتری قرار دارد! این منطقه در سال 1986 به پارک تبدیل شد و به روی بازدیدکنندگان باز شد. مساحت آبشار و محوطه مخصوص پیک نیک 33 هکتار است. در منطقه پیک نیک نمای تراس، زمین بازی، رستوران، پارکینگ، مسیرهای پیاده روی، آب آشامیدنی، سرویس بهداشتی وجود دارد. حمل و نقل را نیز می توان با اتوبوس و مینی بوس انجام داد.

جذابترین موزه آنتالیا کجاست؟

3- موزه اسباب بازی آنتالیا

این موزه در 23 آوریل 2011 افتتاح شده و توسط شهرداری متروپولیتن آنتالیا اداره می شود. این موزه جذاب تنها مناسب کودکان نیست بازدیدکنندگان بزرگسال نیز از دیدن این همه زیبایی هیجان زده خواهند شد.

4- موزه خانه آتاتورک

این موزه خانه ای است که مصطفی کمال آتاتورک، بنیانگذار جمهوری ترکیه، در سفر خود به آنتالیا مدتی در آن اقامت داشت. در این موزه وسایل شخصی آتاتورک، تمبرهای او، مجموعه پول و صفحات اصلی روزنامه هایی که مطبوعات محلی در سفر آتاتورک به آنتالیا منتشر می کنند، به نمایش گذاشته شده است. ورود رایگان است و موزه در روزهای دوشنبه تعطیل است.

5-  کلیسای بابانوئل

 کلیسایی است که پس از مرگ سنت نیکلاس ساخته شده و گمان می رود او همان بابا نوئل باشد. اعتقاد بر این است که بابا نوئل پس از مرگش مدتی در اینجا دراز کشیده است و سپس استخوان های او توسط ملوانان ایتالیایی به باری برده شده است!

در کلیسای بابا نوئل در آنتالیا چه خبر است؟

6- پل آراپسو

پل آراپسو یک پل رومی در آنتالیا است. تعیین شکل این پل به صورت دقیق به دلیل طاق بنایی آن دشوار است. قوس نوک تیز پل نشان دهنده تاریخ ساخت این پل پس از باستان است.

7-  موزه قوم نگاری کیزیلکول

این موزه در آنتالیا قرار دارد و آنالیا یکی از مناطق توریستی آنتالیا است. در این موزه آثاری مانند قالی، قالیچه، لباس، ظروف آشپزخانه، اسلحه، وسایل توزین، وسایل روشنایی، بافندگی و خیمه هایی که بازتاب فرهنگ ترکمن های عشایری در کوه های توروس است در موزه به نمایش گذاشته شده است. نکته جذاب بازدید از این موزه این است که امکان عبور از برج به دیوارها و قدم زدن در بافت تاریخی نیز هست!

8-  ساحل کنیالتی

ساحل کنیالتی یکی از دو ساحل اصلی آنتالیا است. طول ساحل 13 کیلومتر است. کف ساحل از سنگریزه های ریز تشکیل شده است، اما مقداری شن نیز قابل مشاهده است. آب دریا در این ساحل زیبا و شفاف است. ساحل کنیالتی دارای وضعیت "پرچم آبی" است که کیفیت خوب آب را تایید می کند. در این پارک ساحلی و بارها، کافه‌ها، کلوپ‌های شبانه و هتل‌های متعدد قابل مشاهده است.

جذابترین ساحل آنتالیا کجاست؟

9- تونک تپه

تونک تپه در ضلع غربی شهر آنتالیا قرار دارد. ارتفاع این تپه 618 متر است. در تاج تپه هتل، کلوپ شبانه ، و رستوران در حال چرخش - Döner Gazino (کلوپ شبانه چرخشی) قرار دارد. از بالای این تپه  منظره ای عالی از خلیج آنتالیا و کوه ها قابل مشاهده است.

مطالب مرتبط: جاذبه های گردشگری آنتالیا ترکیه (قسمت اول: جاذبه های شناخته شده آنتالیا)

تور های مرتبط :

امتیاز 5 از 5 | از بین 39 امتیاز دهنده به جاذبه های گردشگری آنتالیا ترکیه (قسمت دوم: جاذبه های ناشناخته آنتالیا)

نظرات کاربران

شما می توانید نظر خود را برای ما بنویسید

مشاهده بیشتر

جاذبه های آنتالیا

مشاهده بیشتر

هتل های آنتالیا