جاذبه های گردشگری آنتالیا ترکیه (قسمت اول: جاذبه های شناخته شده آنتالیا)

21 دی 1401 ساعت :17:22 53
زمانی که نام ترکیه می آید آدمی یاد سفر و گشت و گذار می افتد. آنتالیا یکی از شهرهای توریستی است که آوازه زیبایی ها و جاذبه های گردشگری اش در سراسر جهان وجود دارد. طبیعت بکر، بناهای تاریخی، قدمت شهر، آب و هوای فوق العاده زیبایش و از همه مهمتر مردمان مهربان

. آنتالیا پنجمین شهر پرجمعیت ترکیه است. این شهر واقع در ساحل جنوب غربی آناتولی است و با کوه های توروس هم مرز است. همچنین بزرگترین شهر ترکیه در سواحل مدیترانه خارج از منطقه دریای اژه است. با وجود این توصیف ها عجیب نیست که جاذبه های گردشگردی آنتالیا انقدر زیاد و زیباست. نام هتل های لوکس و لاکچری آنتالیا در مناطق مدرن آنتالیا نیز بر سر زبان هاست. در این مطالعه جاذبه های گردشگری آنتالیا را به طور کامل معرفی می کنیم که در سفر با تور آفری آنتالیا حتما از همه آنها دیدن کنید.

لیست جاذبه های گردشگردی آنتالیا در ترکیه

آنتالیای زیبا جاذبه های تاریخی و طبیعی و گردشگری زیادی دارد که احتمالا همه حداقل یک بار نام آن ها رادر مطالب مربوط به قیمت تور آنتالیا شنیده ایم. در این بخش به معرفی این جاذبه ها می پردازیم:

جاذبه های گردشگری آنتالیا ترکیه (قسمت اول: جاذبه های شناخته شده آنتالیا)

1- دروازه هادریان

 Üçkapılar به معنای سه دروازه است. طاق پیروزی واقع در آنتالیا است و به نام امپراتور روم هادریان ساخته شد. دروازه هادریان از دو نمای ستون دار، سه طاق ورودی، چهار ستون و یک برج در دو طرف ساخته شده است و ارتفاع آن حدود 8 متر است.

2- تئاتر آسپندوس

آسپندوس یا بلکیس شهری باستانی است که به خاطر تئاتر باستانی خود واقع در روستا معروف است. مهمترین ساختار آسپندوس تئاتر آن است. آسپندوس یک تئاتر روباز است که در بین تئاترهای باستانی به بهترین نحو حفظ شده است. همچنین قدیمی ترین و قوی ترین نمونه تئاتر رومی در آناتولی است.

قلب آنتالیا کجاست؟ بزرگترین چرخ و فلک ترکیه است.

3-  قلب آنتالیا

قلب آنتالیا یک چرخ و فلک واقع در پارک آکتور در کنیالتی آنتالیا ترکیه است که در سال 2019 افتتاح شد. این چرخ و فلک جذاب با قطر 94 متری چرخ خود، بزرگترین چرخ و فلک در ترکیه و دومین چرخ فلک بزرگ جهان پس از لندن است. این چرخ و فلک چهل و شش کابین دارد و یک سواری آن هجده دقیقه طول می کشد!

4-  برج هیدیرلیک

برج هیدیرلیک Hıdırlık Kulesi یکی از برج های  دیدنی ترکیه در آنتالیا است که از سنگ های قهوه ای رنگ ساخته شده است. معماری این برج یک استوانه مدور بر روی یک مکعب است و 14 متر ارتفاع دارد. تاریخچه این برج به این صورت است که در ابتدا به عنوان یک پاسگاه نظامی بوده و پس از آن به عنوان یک استحکامات یا فانوس دریایی از آن استفاده شده است. برج توسط امپراتور روم هادریان در قرن اول یا دوم ساخته شد!  تصور می شود که یک مقبره تاریخی است.

5- آکواریوم آنتالیا

از زیبایی های این اکواریوم هرچه بگوییم کم گفتیم! آکواریوم آنتالیا یکی از بهترین مجتمع های آکواریومی در جهان است. تنوع ماهی‌های محلی اجازه نمی‌دهد حتی گردشگران از بازدید خسته شوید. در این آکواریوم دارای 40 آکواریوم وجود دارد که هر کدام نمایانگر دنیای منحصر به فردی از زندگی در زیر آب است. این آکواریوم آنتالیا تونلی با 131 متر طول و 3 متر عرض است که در سراسر جهان شناخته شده است.

 آکواریوم زیبای آنتالیا

6- آبشار دودن

آبشار دودن مجموعه ای از آبشارها در استان آنتالیا در ترکیه است. آبشار ها در یک صخره مستقیماً به دریای مدیترانه می ریزند.

7- دره ساکلیکنت

این دره یک استراحتگاه زمستانی در ترکیه است که در 45 کیلومتری آنتالیا و 60 کیلومتری فرودگاه آنتالیا قرار دارد. تقریبا همه ساله از نوامبر تا می برای اسکی بازها در دسترس است. به دلیل اینکه دره ساکلیکنت در نزدیکی آنتالیا است، می توان بعد از اسکی در یک مسیر یک ساعته به دریای مدیترانه رفت و در ان  شنا کرد.

پیست اسکی خفن در ترکیه

8- پل دره

این دره زیبا که اسپارتا شروع شده و در آنتالیا به دریا می ریزد، برای رفتینگ مناسب است. رفتینگ یک ورزش با قایق است که در رودخانه با فشار آب زیاد صورت می گیرد و علاقه مندان خاص خود را دارد. در ابتدای محوطه رفتینگ دو پل تاریخی زیبا وجود دارد که  دره کوپرولو نام خود را از این پل ها گرفته است.

9- غار کاراین

غار کاراین یکی از بزرگترین غارهای طبیعی ترکیه است. این منطقه در محدوده منطقه یاگجا واقع شده است، که در فاصله 30 کیلومتری شمال غربی آنتالیا قرار دارد.

موزه آنتالیا

10-موزه آنتالیا

موزه آنتالیا یکی از بزرگترین موزه های ترکیه واقع در آنتالیا است. موزه آنتالیا 14 سالن نمایشگاهی، گالری های روباز و باغی دارد که مجسمه ها و آثار مختلف زیبا با افسانه و داستان های جذاب در آن نمایش گذاشته می شود. در این موزه تعداد آثار به نمایش گذاشته شده حدود 5000 اثر است. حدود 25000 تا 30000 اثر بدون نمایش در موزه حفظ شده است!

مطالب مرتبط: جاذبه های گردشگری آنتالیا ترکیه (قسمت دوم: جاذبه های ناشناخته آنتالیا)

تور های مرتبط :

امتیاز 5 از 5 | از بین 53 امتیاز دهنده به جاذبه های گردشگری آنتالیا ترکیه (قسمت اول: جاذبه های شناخته شده آنتالیا)

نظرات کاربران

شما می توانید نظر خود را برای ما بنویسید

مشاهده بیشتر

جاذبه های آنتالیا

مشاهده بیشتر

هتل های آنتالیا