گلهای مشهور کشور ارمنستان کدام است؟

07 مرداد 1400 ساعت :08:07 1378
گلها معنای اساسی دارند. آنها به عنوان نشانه احترام ، عشق و علاقه تلقی می شوند. اغلب گل می دهند و البته هدیه می گیرند.

یکی از دلایلی که باعث جذب گردشگران به کشور ارمنستان می شود آب و هوای زیبا است.ارمنستان به دلیل آب و هوای گرم نیمه گرمسیری مشهور است. هر فصل در ارمنستان منحصر به فرد و بسیار زیبا است. با این حال ، بهار ، مانند بیشتر مناطق ، یکی از باشکوه ترین زمانهای سال است. این دوره ای است که روح ارمنستان با شکوفه درختان و گلها روشن می شود. فرش های رنگارنگ گلها در گوشه گوشه مناطق روستایی و حتی در مرکز شهرها ظاهر می شوند.

بازدید با تور ارمنستان در فصل بهار به معنی تنفس هوای معطر گلهای رنگارنگ و معطر است. تنوع حیات گیاهی در ارمنستان با داشتن فلور متنوع و فراوان ، حیرت انگیز است. اما گلهایی وجود دارد که بومی ارمنستان هستند

گل ارمنی شماره 1 گل های برفی | Snowdrops

گل برفی برای ارمنیان یک معنی اساسی دارد زیرا گل یکی از اولین نشانه هایی است که نشان می دهد زمستان سرد پایان یافته و بهار گرم در راه است. ارامنه احساس خاصی نسبت به این گل دارند. آنها آن را گل برفی می نامند زیرا حتی زمانی که برف روی زمین است هنوز شروع به شکفتن می کند. دختران جوان منتظر پایان ماه فوریه هستند تا این گل بی نظیر را خریداری کنند.

گل ارمنی شماره 1 گل های برفی | Snowdrops

در خیابان ها می توانید زنانی را ببینید که گل برفی می فروشند و دختران و پسران جوان را متقاعد می کنند که آن را بخرند و گاهی اوقات رد کردن آنها آسان نیست. Snowdrop انواع مختلفی دارد و رنگهای متنوعی دارد: بنفش ، زرد ، سفید. بیشتر در مناطق روستایی ، گلها در هر باغ و مزرعه پخش می شوند. شکوفه گل برفی برای مردم ارمنستان شادی بزرگی است. نظر غلطی وجود دارد که برف روبی ارمنی دارای رنگ بنفش است اما قطره برفی واقعی دارای رنگ سفید است و آنها زیر هر دو گونه در خطر انقراض قرار دارند. و به همین دلیل ، قانون محلی اجازه انتخاب قطعات برفی و سپس فروش آنها را نمی دهد.

گل ارمنی شماره 2 فراموش نکنید | Forget-me-not

گل رنگ فراموشی به طور کلی رنگهای متفاوتی مانند آبی ، صورتی ، سفید و زرد با مرکز زرد دارد. با این حال ، در گل ارمنی به ویژه در بنفش ملاقات کرد. این گل منحصر به فرد و زیبا برای همه ارمنی ها معنای خاصی دارد.

شاید ارمنستان تنها مکانی نیست که در آن فراموش شدگان ظاهر می شوند ، اما ارمنی ها دلیل ملی خود را برای در نظر گرفتن آن به عنوان گل ارمنی دارند. این گل نماد آن است که ارمنی ها همیشه غم ملی خود در سال 1915 را به یاد می آورند. این گل به نشانه گرامیداشت صدمین سالگرد نسل کشی ارامنه تبدیل شده است . آن روزها تقریباً در همه جا می توانید نماد را مشاهده کنید.

گل ارمنی شماره 2 فراموش نکنید | Forget-me-not

گل ارمنی شماره 3 زنبق دره | Lily of the valley

ارمنستان کشور آب و خورشید است که شرایط مناسبی برای این گل زیبا به نام سوسن دره است. فصل بهار در ارمنستان اغلب مرطوب است و این دوره ایده آل برای شکوفایی این گل با رایحه شیرین است.

این یکی از گلهای لطیفی است که باغ های ما را تزئین می کند. زنبق دره یک گل ظریف برای دسته گل عروسی است که با سایر گلهای خالص و سفید ترکیب شده است. گفته می شود که در عشق شانس می آورد. دلیل اصلی این که یک دسته گل عروسی مورد علاقه است.

گل ارمنی شماره 3 زنبق دره | Lily of the valley

گل ارمنی شماره 4 لیلیوم آرنوم | Lilium Armenum

گل معمولی ارمنی حامل نام کشور ارمنستان است. رنگ زرد و عطر ظریف گل واقعاً حیرت انگیز است. این گونه بسیار زینتی است و برای تزئین دسته گل ایده آل است. بیشتر در مناطق روستایی لری ، شیراک ، آراگاتسوتن و سایر مناطق مرطوب ظاهر می شود. ارامنه این گل بسیار ملی را می پرستند. ناراحت کننده است به یاد داشته باشید که Lilium Armenum اخیراً در کتاب قرمز گیاهان ارمنی ثبت شده است.

گل ارمنی شماره 4 لیلیوم آرنوم | Lilium Armenum

گل ارمنی شماره 5 گل ابدی | 5 Everlasting flower

نام گل به خودی خود نشان می دهد که بسیار نمادین است زیرا تازه است تا زمانی که از آن خسته نشوید یا آن را رها کنید. جاودانگی متعلق به گلهایی است که در هر مرحله به هم می رسند و انواع مختلفی دارند. رنگ زرد زیبایی بی نظیری به گل معطر می بخشد. در فصل بهار ، می توانید مشاهده کنید که دسته گلها بیشتر با گلهای جاودانه تزئین شده اند که بر زیبایی آن تأکید می کند.

گل ارمنی شماره 5 گل ابدی | 5 Everlasting flower

گلهای مورد علاقه دختران ارمنی کدامند؟

فصل بهار برای دختران محبوب ترین فصل است زیرا تعطیلات "دخترانه" زیادی وجود دارد. از آنجا که از 8 مارس تا 7 آوریل "ماه زن" را جشن می گیرند در این دوره هر گوشه ای از شهرها و روستاها با گل تزئین شده است. مراکز سرگرمی به زنان هدیه می دهند و فروش موضوعی و گل فروشی ها مملو از گل های مختلف ملی و تزئینی است. جشن ها مملو از هدایای زیبا و البته گل است.

به سختی می توان گفت محبوب ترین گل زنان ارمنی چیست ، زیرا سلیقه ها متفاوت است و افراد مختلف چیزهای مختلف را دوست دارند. اما گل رز با همه انواع رنگی محبوب ترین انتخاب گل است. ژربرا یکی دیگر از هدایای ایده آل است: در دسته هایی که با گلهای ابدی یا زنبق دره مخلوط شده اند زیبا است. لاله با همه انواع و رنگهای منحصر به فرد خود بسیار دوست داشتنی است که به عنوان هدیه اختصاص داده شود. مخصوصاً انواع زرد و قرمز برای دختران و زنان ارمنی محبوب ترین هستند.

تور های مرتبط :

امتیاز 2 از 5 | از بین 1378 امتیاز دهنده به گلهای مشهور کشور ارمنستان کدام است؟

نظرات کاربران

شما می توانید نظر خود را برای ما بنویسید

تور های ویژه ایروان

مشاهده بیشتر

جاذبه های ایروان

مشاهده بیشتر

هتل های ایروان