تله کابین تاتف ارمنستان

01 تیر 1400 ساعت :09:04 2422
گوریس به عنوان پر بازدیدترین مقصد برای گردشگران در نظر گرفته می شود زیرا یکی از عجایب ارمنستان اینجاست.

بالهای تاتف | Wings of Tatev

تنها مجتمع صومعه تاتف ، پل شیطان و طناب Tatev در اینجا واقع شده است. اینکه Tatev مکانی جذاب است که همه را به خود جلب می کند ، یک راز برای جذب مسافران تور ارمنستان است.

در آنجا می توانید یک آسیاب روغن باستانی با آسیاب های سنگی ، دیوارهای دژ قدرتمند بر روی صخره های عظیم ، ستون تاب خورده ای که دارای ساختار قرون وسطایی منحصر به فرد است را مشاهده کنید: آخرین مقدس کلیسای ارمنستان. نقاشی های دیواری باستانی توسط استاد اروپایی و البته مقبره Grigor Tatevatsi.را بازدید کنید.

بالهای تاتف | Wings of Tatev

صومعه تاتف

در آنجا شاهد طبیعت خارق العاده سیونیک خواهید بود و گنجینه های تاریخی گوریس را کشف خواهید کرد. صومعه تاتف مرکز فرهنگی ارمنستان بود. امروزه این مکان برای گردشگران یک مکان ضروری است و نمی توان به اینجا آمده و دیگر مایل به دیدن آن نیست. در واقع ، در سال 1995 مجموعه صومعه تاتف در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

تاریخچه صومعه تاتف به قرن 9 میلادی برمی گردد. بدون شک این صومعه یکی از قدیمی ترین و معروف ترین مجموعه های تاریخ ارمنستان است. این مجموعه دارای سه کلیسا است. کلیسای جامع Poghos Petros ، کلیساهای St Astvatsatsin و St. Grigor ، آرامگاه Grigor Tatevatsi ، بنای یادبود "Gavazan" و سایر بناهای تاریخی.

تله کابین تاتف ارمنستان

بالهای تاتف

مکان محبوب بعدی در میان گردشگران ، تله کابین Tatev است. این طولانی ترین طناب در جهان است (5 ، 7 کیلومتر). دروازه Tatev شما را به پرواز در بالای تنگه Wings of Tatev دعوت می کند. یک راهنمای صوتی وجود دارد که تاریخ صومعه Tatev را برای شما بازگو می کند. از طریق تله کابین ، شما شاهد زیباترین و چشمگیرترین طبیعت ارمنستان خواهید بود.

Wings of Tatev یک تله کابین 5.7 کیلومتری (3.5 مایل) بین Halidzor و صومعه Tatev در ارمنستان است. این طولانی ترین تراموا هوایی است. ساخت و ساز در 16 اکتبر 2010 به پایان رسید.

تله کابین کوتاهترین ، جذاب ترین و چشمگیرترین مسیر صومعه Tatev است. این تله کابین با سرعت 37 کیلومتر در ساعت حرکت می کند و یک سفر یک طرفه 12 دقیقه پرواز فراموش نشدنی بالاتر از دره رودخانه شدید وروتان طول می کشد. در بالاترین نقطه خود از تنگه ، ماشین 320 متر (1050 فوت) بالاتر از سطح زمین حرکت می کند. بال های تاتف طولانی ترین تله کابین برگشت پذیر جهان (5752 متر) است که در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است.

در طول پرواز ، راهنمای صوتی تاریخچه و همه موارد مهم در مورد بالهای Tatev را ارائه می دهد. راهنمای صوتی اطلاعات را به سه زبان ارمنی ، روسی و انگلیسی بیان می کند. در طول کل تور خود ، این فرصت را دارید که پنج زبان انگلیسی ، ارمنی ، آلمانی ، روسی و فرانسوی و راهنماهای صوتی را انتخاب کنید. می توانید دستگاه ها را در جعبه بلیط Ropeway پیدا کنید. دستگاه متحرک به نقشه متصل است که فرصتی برای جهت گیری در منطقه می دهد.

پل شیطان

اگر فردی کنجکاو و شجاع هستید ، علاقه مند به کشف رمز و راز هستید ، این مکان پیشنهاد ویژه ای به شما دارد. "Satani Kamurj" یا Satan's Bridge این یک پل طبیعی است (طول 30 متر ، عرض 60 متر) گویی مادر طبیعت خود این منظره فوق العاده و در عین حال نفس گیر را ایجاد کرده است. یکی از شگفتی های طبیعت در یک دره عمیق ، در نزدیکی رودخانه Vorotan و صومعه Tatev واقع شده است. پل شیطان به عنوان نمونه واقعی مادر طبیعت در نظر گرفته شده است. به دلیل دهه ها و تحت تأثیر مداوم آب و باد شکل گرفت. عرض پل طبیعی 60 متر ، ارتفاع 30 متر است. در نزدیکی پل ، چشمه های آب گرم با محیط زیبا را می بینید. از رودخانه ها می توان دره های مرموز را دید.

بنابراین ، زیباترین طبیعت ، دره های عمیق ، کوه های زنجیره ای و کوههای رودخانه ، همه این مواردی است که می توانید در سیونیک پیدا کنید. جایی که می توانید پرواز کنید ، بال بگیرید و اسرار ارمنستان را کشف کنید. در اینجا شما می توانید خاطرات فراموش نشدنی داشته باشید ، قادر خواهید بود بزرگترین طناب کشی جهان و مجموعه صومعه باستانی Tatev را ببینید.

این مکان را دوست دارید؟ فرصت خود را از دست ندهید ، بیایید و با ما ارمنستان را کشف کنید.

تور های مرتبط :

امتیاز 5 از 5 | از بین 2422 امتیاز دهنده به تله کابین تاتف ارمنستان

نظرات کاربران

شما می توانید نظر خود را برای ما بنویسید

تور های ویژه ایروان

مشاهده بیشتر

جاذبه های ایروان

مشاهده بیشتر

هتل های ایروان