دیره دبی (معجونی از فرهنگهای مختلف)

25 خرداد 1398 ساعت :17:43 2359
دیرا به عنوان یکی از مناطق دبی ده ها تغییرات سریع را در رابطه با صنعتی شدن دیده است و با فروشگاه های خرده فروشی و بازارهای باور نکردنی به بهشت تجاری دبی با حفظ تاریخ خود تبدیل شده است.

دیره در بندر شمالی دبی مابین خليج فارس و شارجه قرار دارد و خیابان های پیچ و خم دیره مانند دیگ مذاب از ملیت های مختلف که به دبی آمده اند را معرفی می کنند.دیره در ساحل خود با قایق های معروف به dhows که درحال بار و تخلیه هستند با بانک های مدرن، هتل ها، و ساختمان های اداری به عنوان پس زمینه.برای مسافران تور دبی میباشد.دیره در شرق دبی واقع شده است و در گذشته قطب تجاری دبی بوده است و امروزه بخشی از آن وظیفه را با خود با داشتن مراکز خریدی همچون المنال سنتر ،القریرسنتر ،سیتی سنتر ،همرعین سنتر، به عهده دارد.معروف ترین بازارهای های سنتی ،پارک ممزر ، بازار ادویه دبی ، تونل زیرآبی شینداگها دبی، سيتي سنتر و یک شعبه دی تو دی برای خرید در دیره میباشد که در هر زمانی از روز پر از خریدار میشود. همچنین مشهورترین و بزرگترین بازار طلا در جهان به نام سوک طلا در منطقه Al Dhagaya دیره قرار دارد.اگر در جستجوی بزرگترین بازار ادویه دبی هستید به Deira Spice Souk  بروید که هر ادویه قابل تصور را به فروش می رساند، نعناع، ​​زیره، پاپریکا، زعفران، ابجو ، و آویشن، و همچنین چوب معطر جو، آب گل رز و برای بخور دادن برخی از محصولات آن میباشد. بازار ماهی یک تجربه گردشگری بسیار کمتر را فراهم می کند.در حالی که در منطقه، دوستداران فرهنگ نباید دو علامت معماری دیره را فراموش کنند. میراث خانه(Heritage House) در سال 1890 به عنوان خانه برای یک بازرگان ثروتمند ایرانی ساخته شد و بعد از آن به خانه شیخ احمد بن دالموک (تاجر مروارید دبی) تبدیل شد. امروز، این یک شانس عالی برای دیدن داخل خانه وجود دارد. مدرسه الحمدیه(Al Ahmadiya School) که در سال 1912 ساخته شده است، قدیمی ترین مدرسه در دبی است و اکنون موزه آموزش عمومی است. این مدرسه ابتدایی به عنوان نخستین مدرسه دولتی عمومی در دبی بود، توسط معتبرترین فروشنده مروارید، شیخ احمد بن دالموک تاسیس شده است. شیخ محمد خود یادگیری قرآن، ریاضیات، ادبیات و نجوم فرا گرفت. در حال حاضر کلاس های درس به نمایشگاه هایی تبدیل شده اند که تلاش می کنند ذهن های رو به رشد را در تاریخ باور نکردنی دبی آموزش دهند. این ساختمان هنوز هم با جزئیات هنرمندانه و ورودی های دیوانه وار است.

شبیه سازی Xxtreme

شبیه سازی Xxtreme تنها مرکز پیشرفته شبیه سازی مسابقات دبی و دارای هشت ماشین شبیه ساز میباشد

دیره دبی درست است یا دیرا دبی

برخی از هتلهای منطقه دیره:

هتل نیهال دبی منطقه دیره (سه ستاره تاپ)

هتل کورال دیره دبی امارات

هتل گرند اکسلسیور دیره دبی امارات

هتل آلوفت سیتی سنتر دیره دبی امارات

هتل کرون پلازا دیره دبی امارات

هتل آوانی دیره دبی امارات

هتل سامایا دیره دبی امارات

موزه زنان بیت ال بنات Women’s Museum Bait al Banat

موزه فرهنگی تاسیس شده برای کشف و احترام به زندگی زنان برجسته و همچنین نقش های آنها در جهان عرب و منطقه خلیج فارس. طبقه اول به شاهکارهای هنرمندان زن در سراسر امارات اختصاص دارد. با توجه به برنامه در حال تغییر، گالری ممکن است آثار هنرمندان ایجاد شده و همچنین برخی از هنرمندان نو ظهور را نیز نشان دهد. بینش خود را از دیدگاه های مختلف از لحاظ انتزاعی به کسانی که یک داستان را نشان می دهند به دست آورید. طبقه دوم دارای یک آرشیو گسترده ای از اسناد و مدارک تحقیقاتی است که قابل قدردانی است. در منطقه ای که ظلم و ستمی به زنان در آن بوده و هنوز هم شایع است، بازدید از موزه زنان پیشرفت بزرگی در دستیابی به برابری جنسیتی میباشد.

دلفیناریوم دبی Dubai Dolphinarium

دلفیناریوم دبی در منطقه دیره مکان مناسبی برای بازدید شما و کودکانتان از دلفین و فُک های زیبا میباشد.

اگر در جستجوی قیمت تور دبی میباشید با آژانسهای توریاب در ارتباط باشید.

تور های مرتبط :

امتیاز 5 از 5 | از بین 2359 امتیاز دهنده به دیره دبی (معجونی از فرهنگهای مختلف)

نظرات کاربران

شما می توانید نظر خود را برای ما بنویسید

مشاهده بیشتر

جاذبه های دبی

مشاهده بیشتر

هتل های دبی