چرا میراث جهانی بورسا یونسکو برجسته است

23 اردیبهشت 1400 ساعت :11:26 876
برای هر علاقه مند به تاریخ و فرهنگ مشتاق ، سایت های بورسا یونسکو یکی از جالب ترین مکان ها برای بازدید است.

این ساختمان ها حاوی بسیاری از بناها با معماری های مختلف ، بازتاب دهنده دوره ای است که امروزه در سراسر ترکیه مورد احترام است. میراث جهانی یونسکو در تور بورسا شامل مجتمع های هانلار ، هوداوندیگار ، یلدریم ، یسیل و مرادیه ، آرامگاه عثمان گازی و روستای زیبا Cumalikizik است. با به دست آوردن این جایگاه معتبر در سال 2017 ، سالها پس از آن ، این جایگاه باعث تقویت موقعیت بورسا در صحنه سفر بین المللی شد. با آوردن افراد از دور و نزدیک ، آنها هرگز متحیر نمی شوند و به دلایل عالی.

بورسا ، اولین پایتخت حاکم امپراتوری عثمانی برای مردم درک جهانی از روزهای قبل یک امپراتوری است که بعداً نیمی از جهان را اداره می کند ، دارای ارزش جهانی است. پذیرش سایت های یونسکو نیز بدون هیچ زحمتی انجام نشد. شورای محلی برای اولین بار در سال 2000 تقاضاها را ارائه داد ، اما تصویب تنها 17 سال بعد به آن اعطا شد.

شورای محلی "Bursa and Cumalikizik" قصد آنها برای احترام به وضعیت را تأیید کرده است. در بیانیه آنها آمده است ...

"ما آگاهی و مسئولیت داریم که ارزشهای شهر را بیش از پیش محافظت ، توسعه یافته و کاربردی نگه داریم. ما تلاشهای خود را با تمام نهادها و سازمانهای عمومی ، سازمانهای غیردولتی و شهروندان برای حمل هرچه بهتر و بهتر ارزشهای شهرمان و ارتقا آنها به بهترین شکل ادامه خواهیم داد بعد از آن ، مهم این است که پایداری را تضمین کنیم. "

کارهای آنها شامل تعهد به مطالعات فرهنگی و اجتماعی ، حفاظت از میراث تاریخی و فرهنگی برای آینده و اطمینان از مشارکت جوانان امروز در حفظ و نگهداری است. با توجه به تعهد شورای محلی ، ارزش بازدید از سایت ها را دارد تا بفهمید چرا این همه تلاش برای حفاظت از آنها صورت گرفته است. بیایید ببینیم آنها چیستند.

چرا میراث جهانی بورسا یونسکو برجسته است

سایت های بورسا یونسکو که همه باید از آنها دیدن کنند

1: دهکده Cumalikizik یونسکو

روستای Cumalikizik موقعیت خود را بدست می آورد زیرا منعکس کننده معماری اولیه روستایی عثمانی است. خانه ها در هر طرف خیابان های باریک و سنگ فرش شده سنگفرش شده اند و در میدان روستا ، یک روز بازار هفته ای به کانون توجه جامعه تبدیل می شود. در غیر این صورت ، مردم محلی از مهارت های سنتی پخت و پز در منزل خود برای فروش غذاهای سنتی خوشمزه به بازدید کنندگان استفاده کرده اند. از هر محلی از بورسا بپرسید و آنها به شما خواهند گفت که بهترین صبحانه ترکی در Cumalikizik فروخته می شود. یکی از خانه های تبدیل شده موزه مردم نگاری است ، در حالی که خانه دیگر خوابگاه است. از 270 خانه اصلی ، 180 نفر هنوز توسط مردم محلی استفاده می شوند. همچنین دو سبک متمایز وجود دارد که مهمترین آنها حیاط منتهی به خیابان اصلی است.

2: مجتمع مراد و ساختمانها

این مجموعه از ساختمانها که به نام سلطان عثمانی نامگذاری شده است ، در ترکی کالیسی می نامند. این مرکز با ارائه خدمات ضروری مانند آشپزخانه ، تجهیزات پزشکی ، مدرسه و نماز به عنوان مرکزی برای فقرا عمل می کرد. این مجموعه مخصوص دوران عثمانی بود و این روزها دیگر ساخته نمی شود و از این رو در یونسکو نیز گنجانده شده است. ساختمانهای داخل مجموعه مراد شامل حمام ، مقبره و مسجد قدیمی ترکی است. همچنین مکانهای نزدیک برای تفریح ​​و استراحت وجود دارد.

3: مجتمع مرادیه

همچنین این مجموعه به عنوان کولیسی عمل می کند و به همین ترتیب توسط سلطان مراد نیز سفارش داده می شود ، این مجموعه به دلیل منطقه ای که در آن قرار دارد نامگذاری شده است. زمانی علاوه بر کولیسی ، به عنوان یک مرکز برتری برای تولید ابریشم نیز شهرت پیدا کرد. ساختمانهایی که برای گشت و گذار در نظر گرفته شده اند شامل سه موزه ، کارخانه های قدیمی ، خانه ها ، مقبره ها و مساجد هستند. اگر تاریخ اشتیاق شما نیز باشد ، موزه باستان شناسی در فاصله کوتاهی قرار دارد.

4: مجموعه اورهان گازی ، مسجد جامع و بازار تاریخی بورسا

این مکان به نام سلطان اورهان گازی نامگذاری شده است ، بازدیدکنندگان به دلیل موقعیت مرکزی آن و همچنین استفاده از کوازا هان و بازار بزرگ همچنان مورد استفاده بازدید کنندگان قرار می گیرند. بازار در حین گشت و گذار در دکه های تاریخی و بیرون رفتن و گپ زدن با فروشندگانی که برخی از آنها همان تجارت را برای دهه ها در خانواده های خود حفظ کرده اند کاملاً یک تجربه سورئال است. این مکان بزرگ برای خرید سوغاتی است و در نزدیکی آن باید Ulu Cami ، مسجد بزرگ قدیمی که به دلیل وجود بیست گنبد در پشت بام ، یکی از انواع آن است. مقبره اورهان گازی را نیز ببینید.

مسجد جامع و بازار تاریخی بورسا

5: مجموعه Yesil و آرامگاه بورسا

یکی از مهمترین نشانه های قابل شناسایی بورسا ، مسجد جامع است و دیگری آرامگاه سبز است که به طور همزمان سبک معماری ، ارزش های هنری و اهمیت تاریخی را به نمایش می گذارد. مکان های گردش در اطراف این خانه شامل خانه های قدیمی ، مغازه های عتیقه فروشی ، استودیوهای صنعتگران و فروشگاه های سوغاتی است. مجموعه Yesil به مجتمع و بازار Orhan Gazi نزدیک است بنابراین می توانید همه آنها را در یک روز مشاهده کنید. چای فروشی های اطراف نیز نوشیدنی های تازه ارائه می دهند.

6: مجتمع یلدیریم

نشسته در نزدیکی خیابان کاراداووت و سوار شدن با تله کابین به Uludag در بورسا ، این مکان عالی برای استراحت در برابر گرمای کامل خورشید به دلیل درختان آهک در هر نوبت است. همچنین بی نظیر است زیرا حمام ترکی امروز نیز باز است و این فرصتی دیگر برای تجربه یک رسم سنتی ترکی است.

آیا می دانید؟

سایت های بورسا یونسکو تنها دلیل بازدید از این شهر و استانی به همین نام نیست. چیزهای بیشتری نسبت به گنجینه های تاریخی وجود دارد زیرا بورسا به لطف بسیاری از مکان های زیبایی طبیعی نام Green Bursa را نیز یدک می کشد. غذاهای محلی ، چشمه های محلی و اسکی دلایل دیگری برای بازدید است و می توانید در مقاله ما درباره آنها بخوانید آیا بورسا ارزش بازدید را دارد؟

بورسا ترکیه

همچنین مورد علاقه

مکان های کشف نشده در ترکیه : این روزها برای بسیاری از مسافران ، مکان های کاوش نشده ای است که می توانند در لیست سطل خود قرار دهند. از شهرهای کم ارزش گرفته تا مکان های تاریخی و زیبایی های طبیعی ، مکان های زیادی در تور ترکیه وجود دارند که حتی در تفرجگاه های گردشگری دریای اژه و مدیترانه که در آن نادیده گرفته شده اند ، از مسیرهای مغلوب باقی مانده اند.

تور های مرتبط :

امتیاز 5 از 5 | از بین 876 امتیاز دهنده به چرا میراث جهانی بورسا یونسکو برجسته است

نظرات کاربران

شما می توانید نظر خود را برای ما بنویسید

تور های ویژه بورسا

مشاهده بیشتر

راهنمای سفر به بورسا

مشاهده بیشتر

سفر نامه بورسا

مشاهده بیشتر

هتل های بورسا