جزیره گیرسان(Giresun) ترکیه جایی که افسانه ها متولد می شوند.

14 خرداد 1400 ساعت :07:43 1222
همانطور که بازدیدکنندگان از ترکیه به دورتر از نقاط مورد علاقه گردشگری نگاه می کنند ، دریای سیاه شروع به جلب توجه می کند.

گیرسان(Giresun)یکی از این مکانهاست. غرق در افسانه و رمز و راز ، گردشگران به دلیل پیوند آن با افسانه جیسون و آرگوناوت ها - و زیبایی خیره کننده آن با تور ترکیه ارزان از آن دیدار می کنند.

گیرسان کجاست؟

شهر مدرن Giresun در دریای سیاه ، ترکیه واقع شده است و مناظر خیره کننده کشور را در خود جای داده است. این حدود 100 مایلی شمال غربی شهر ترابزون است که زمانی محل توقف مهم جاده ابریشم بود.

لینک مرتبط: تور ترابزون

چرا باید به جزیره Giresun برویم؟

گیرسان مرکز استانی به همین نام است و درست در نزدیکی ساحل جزیره گیرسان قرار دارد. این جزیره کوچک است ، اما از نظر تاریخ و افسانه غنی است. در ماه های تابستان نمایش های ویژه ای برای گردشگران به این جزیره برپا می شود تا به کودکان در هر سنی در مورد آمازون ها ، Argonauts و Hercules سرگرم و آموزش دهند.  

شاید از خود بپرسید که هرکول چه ارتباطی با داستان آرگونوت ها و پشم گوسفند طلایی دارد که مورد تمایل جیسون بود. هرکول یکی از آرگونات ها بود ، اما قبل از اینکه مأموریت آنها کامل نشود آنها را ترک کرد زیرا با مرگ دوستش بسیار ویران شد. البته این جیسون بود که پس از آنکه نتوانست آن را در جزیره Giresun پیدا کند.(اشاره به افسانه قدیمی)حتی بدون دسیسه پشم گوسفند طلایی ، جزیره Giresun به عنوان تنها جزیره مسکونی در قسمت شرقی دریای سیاه هنوز ارزش بازدید را دارد.

این جزیره تا حدی حفاری شده است و برای باستان شناسان مشخص شده است که این جزیره زمانی یک مرکز مذهبی بوده است. باستان شناسان می گویند برخی از قدیمی ترین ویرانه ها در جزیره Giresun مربوط به قرن 4 قبل از میلاد است ، اما آنها آثار زندگی را از 2000 سال قبل از میلاد پیدا کرده اند.باستان شناسان ویرانه های یک قدمت کلیسای مسیحی به 11 کشف کرده اند هفتم و 12 هفتم قرن، که در بالای یک معبد باستانی تر ساخته شده است. همچنین گورهایی وجود دارد که مربوط به زمان بیزانس است و اکنون تصور می شود که این جزیره یک مرکز مذهبی بوده است.

گیرسان مدرن

Giresun ، که یک فساد در کلمه یونانی "گیلاس" است ، برای این میوه مشهور بود ، اگرچه اکنون فندق برای اقتصاد منطقه اهمیت بیشتری دارد. این شهر وجود خود را به عنوان یک شهر استعماری یونان آغاز کرد که در قرن هشتم قبل از میلاد تاسیس شد.

آنچه در گیرسان و مناطق اطراف آن مشاهده می شود

قلعه(Giresun kalesi) گیرسان  ویرانه است و در بالای یک تپه کوچک قرار گرفته است. وقتی از دیوارهای دفاعی آن بالا رفتید و کاوش کردید ، عکس های بسیار خوبی خواهید داشت. از نظر تاریخی چیزهای زیادی برای دیدن نیست ، اما فروشگاه های اجتناب ناپذیر چای (قهوه) برای تهیه نوشیدنی های شیرین وجود دارد. و نماهای عالی. در واقع ، محیط اطراف بیش از هر مکان دیگری به پارک شباهت دارد.

اگر در آن زمان در منطقه Giresun باشید ، جشنواره Aksu که هر ساله در اواخر ماه مه برگزار می شود ، ارزش بازدید را دارد. این آغاز آب و هوای خوب و دوره رشد جدید را جشن می گیرد. این مکان در فضای باز برگزار می شود و می توانید به کنسرت بروید ، اجرای رقص های سنتی را تماشا کنید و به عنوان مثال با مردم دریای سیاه اوکراین ، گرجستان ، آذربایجان و روسیه درگیر شوید. این یک درمان چند فرهنگی واقعی است که فرهنگ های مختلف منطقه اطراف دریای سیاه را جشن می گیرد.دو چشمه معدنی طبیعی وجود دارد که مشهور است و دارای خواص درمانی است. آنها قرار است به افرادی که مشکلات کلیوی دارند و به هضم غذا کمک کنند. در صورت تمایل می توانید از این چشمه ها آب بطری خریداری کنید. یک چشمه چشمه Caldag و دیگری چشمه Inisdibi است

شش ساحل  شگفت انگیز نزدیک به  Giresun وجود دارد ،  بنابراین اگر  فقط می خواهید  روی آنها استراحت کنید ، می توانید. همه آنها در پنج کیلومتری مرکز شهر قرار دارند. می توانید روی یک dolmus بپرید و از راننده بخواهید با دیدن یکی از موارد دلخواه خود را متوقف کند. سفر به اینها بسیار ارزان است.می توانید در  منطقه Zeytinlik در Giresun گشت بزنید و از معماری سنتی شهر دیدن کنید. به عنوان یک توریست ممکن است بتوانید در یکی از خانه های قدیمی اقامت کنید.

مشاهده Seyyit Vakkas آرامگاه ، در Kapu منطقه در شهرستان در قرن 19 ساخته شده است. این یادآور یک فرماندار سرزمینی قرن پانزدهم ، واککس که در هنگام خدمت به فاتح سلطان مهمت درگذشت.

غذا خوردن در Giresun

هر منطقه از ترکیه غذاهای سنتی خاص خود را دارد. در Giresun سوپ کلم ( lahana corbasi ) و برگ های کلم پر از گوشت ( etli lahana sarmasi ) است. می توانید  گل مینا ، پلو ، آنچو و برنج داشته باشید.اگر کلم را دوست ندارید ، پیتزاهای ترکی ، pide و ماست طبیعی فوق العاده با عسل و فندق را امتحان کنید.

تور های مرتبط :

امتیاز 2 از 5 | از بین 1222 امتیاز دهنده به جزیره گیرسان(Giresun) ترکیه جایی که افسانه ها متولد می شوند.

نظرات کاربران

شما می توانید نظر خود را برای ما بنویسید